Ekspert: Kreml wysyła sygnał, że Putin może odejść

O możliwości odejścia prezydenta Rosji mówił na antenie telewizji TVN 24 były ambasador Polski w Moskwie, prof. Włodzimierz Marciniak.
Władimir Putin Ekspert: Kreml wysyła sygnał, że Putin może odejść
Władimir Putin / PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Dyplomata przekonywał, że rosyjska operacja się załamała i Moskwa nie jest w stanie kontynuować walki.

"Operacja specjalna", która rzeczywiście chyba na początku była planowana jako operacja specjalna, się załamała i Rosja weszła w wojnę długotrwałą. Prognozy są takie, że może do końca lata, a może do końca roku będą trwały bardzo intensywne działania zbrojne na terenie Ukrainy. Wiele wskazuje na to, że Rosja jest do tego nieprzygotowana albo w sposób niedostateczny się przygotowała. Nie ma odpowiednich rezerw, zwłaszcza osobowych, w związku z tym plany mobilizacji się pojawiają.

- tłumaczył prof. Marciniak.

W tym kontekście były polski ambasador w Moskwie tłumaczył, jak Rosjanie mogą rozwiązać problem.

Jest rzeczą oczywistą, że w takiej sytuacji Rosji by się przydało zawieszenie broni". - Rosji jest potrzebny czas, żeby zmobilizować dalsze zasoby. Porozumienie pokojowe zakłada, że trzeba się dogadać. A Putin jest słabym partnerem do dogadania się. Proszę zwrócić uwagę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki od razu w kilku stolicach europejskich pojawiły się propozycje rozmów pokojowych.

- mówił prof. Marciniak.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe