Prezydent Duda przywitany oklaskami w Radzie Najwyższej. „Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości”

– Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości – powiedział prezydent RP Andrzej Duda, przemawiając w niedzielę w Radzie Najwyższej Ukrainy.
 Prezydent Duda przywitany oklaskami w Radzie Najwyższej. „Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości”
/ Jakub Szymczuk / KPRP

"Przebywający z wizytą na Ukrainie prezydent RP Andrzej Duda przemawiał w Radzie Najwyższej, gdzie został powitany przez deputowanych oklaskami" - poinformował w niedzielę portal informacyjny Ukrinform.

Prezydent Andrzej Duda jest pierwszym przywódcą obcego państwa, który od początku wojny przemawiał w ukraińskim parlamencie. Z informacji Ukrinform wynika, że prezydent Polski spotka się w niedzielę z Wołodymyrem Zełenskim. Odbędą się także rozmowy między delegacjami obu krajów. Andrzej Duda przebywał ostatnio na Ukrainie w połowie kwietnia. Wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii odwiedził wyzwoloną Buczę, Irpień i Borodziankę. 

Prezydent Duda wygłosił orędzie przed Radą Najwyższą Ukrainy

- Pojawiły się niepokojące głosy, mówiące, że Ukraina powinna poddać się żądaniom Putina - powiedział Duda - Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości… nic o tobie bez ciebie

- mówił prezydent RP w wygłoszonym orędziu przed Radą Najwyższą Ukrainy.

Prezydent zapewnił ponadto, że Polska zrobi wszystko co może, by pomóc Ukrainie stać się członkiem Unii Europejskiej.

Prezydent Andrzej Duda jest pierwszym przywódcą obcego państwa, który od początku wojny przemawiał w ukraińskim parlamencie.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe