„Spieszcie się szmaciarze”. Jakimowicz naruszył zasady Komisji Etyki TVP

Komisja Etyki TVP wydała oświadczenie po tym, jak Jarosław Jakimowicz opublikował kontrowersyjny wpis. „Dziennikarz nie powinien publikować w internecie informacji i opinii, których nie mógłby przedstawić na antenie” – podano w orzeczeniu.
 „Spieszcie się szmaciarze”. Jakimowicz naruszył zasady Komisji Etyki TVP
/ telewizjarepublika.pl/screenshot

Chodzi o dwa wpisy Jakimowicza. Dziennikarz TVP – odnosząc się do przedłużającego się pata w kwestii przedłużenia koncesji dla TVN24 – napisał na swoim instagramowym koncie:

Domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA.. [pisownia oryginalna – przyp. red.]

Drugi wpis odnosił się do komentarza, jaki Jarosław Jakimowicz zamieścił w mediach społecznościowych w lutym br. po wywiadzie, jakiego udzielił Tomasz Sekielski. Mówił w nim wówczas m.in. o chorobie swojej żony.

Cieszę się łobuzie, że cierpisz ty, twoja rodzina, żona

– skomentował Jarosław Jakimowicz.

Komisja Etyki TVP wydała oświadczenie

Instytucja oceniła, że Jarosław Jakimowicz naruszył zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP i zapisane w rozdziale „Dziennikarz wobec internetu i nowych mediów”.

Komisja Etyki TVP surowo oceniła zachowanie Jakimowicza. Napisano, że dziennikarz ma prawo do publikowania swoich przemyśleń w internecie, ale powinien to czynić „z najwyższą rozwagą, pamiętając, że informacja raz umieszczona, pozostanie tam na zawsze”.

W orzeczeniu podkreślono też, że „takie zachowanie nie może być akceptowane”. Zdaniem Komisji komentarze Jakimowicza godzą w wizerunek Telewizji Polskiej.

Dziennikarzy pracujących w Telewizji Polskiej powinny obowiązywać najwyższe standardy. Bycie dziennikarzem TVP to przywilej, ale i zobowiązanie

– czytamy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe