Kreml uderza w rodzinę prezydenta Dudy

Rosyjskie media propagandowe oczerniają Andrzeja Dudę - przekazał w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Chodzi m.in. o rodzinę prezydenta RP.
 Kreml uderza w rodzinę prezydenta Dudy
/ Jakub Szymczuk/KPRP

"W mediach rosyjskich i kanałach informacyjnych pracujących na rzecz Kremla wciąż identyfikowane są elementy kampanii oczerniania Prezydenta RP"

- napisał w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że promowane są kłamstwa dotyczące rodziny polskiego przywódcy.

"W ramach identyfikowanych działań pojawiają się nowe wątki insynuujące związki Prezydenta PL z ukraińskim nacjonalistą Mikhailem Ivanovichem Dudą zaangażowanym w zbrodnię wołyńską"

- zauważył Stanisław Żaryn.

Rzecznik podkreślił, że zbieżność nazwisk jest wykorzystywana przez rosyjskich propagandzistów do "oczerniania polskiego prezydenta poprzez sugerowanie niezgodnych z prawdą koligacji z działaczem UPA biorącym udział w walkach z Polakami w czasie drugiej wojny światowej".

"Działania przeciwko Prezydentowi RP są elementem szerszej kampanii przeciwko Zachodowi"

- ocenił Stanisław Żaryn.

"Rosyjska propaganda od wielu lat używa kłamstw dotyczących historii do oczerniania Zachodu lub też uzasadniania swoich imperialnych działań przeciwko innym państwom i narodom"

- podkreślił Żaryn w serii wpisów na Twitterze. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe