Ukraiński Euromajdan: Macron i Scholz obawiają się, że Ukraina wygra wojnę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Ukraińcy zaciekle się bronią. Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się spod Kijowa i skupienia się na agresji na wschodniej i południowej Ukrainie. Jednak i tam rosyjska ofensywa nie przynosi rezultatów oczekiwanych przez Kreml.
Olaf Scholz, Emmanuel Macron Ukraiński Euromajdan: Macron i Scholz obawiają się, że Ukraina wygra wojnę
Olaf Scholz, Emmanuel Macron / Pixabay.com/ Wikipedia CC BY 4,0 Kremiln.ru

Powoduje to nie tylko frustrację Kremla, ale zdaje się poruszać również liderów państw w otwarty czy w ukryty sposób prorosyjskich, którzy zaczęli wzywać Ukrainę do rezygnacji z części suwerenności czy terytorium, lub wskazywać na to, że "nie wolno upokarzać Rosji", jednocześnie sabotując różne formy sankcji wobec Rosji czy wsparcia dla Ukrainy.

 

Zmiana w postrzeganiu Macrona na Ukrainie?

- Macron i Scholz obawiają się, że Ukraina wygra wojnę – ich interesy są sprzeczne z interesami USA, Wielkiej Brytanii, Polski i krajów bałtyckich. Boją się, że Ukraina wyjdzie z wojny silna, z armią gotową do walki i wpłynie na politykę. Polityczne centrum UE się zmieni

- komentuje profil ruchu społecznego z czasów ukraińskiego Majdanu Euromaidan PR na Twitterze.

Jest to komentarz ciekawy tym bardziej, że do niedawna Emmanuel Macron z jakichś powodów miał wysokie notowania pośród zagranicznych liderów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe