"Babcia Kasia" do policjantów: "Ku**a... (...) pie***lony..". Sąd znowu przyzna jej odszkodowanie? [VIDEO]

We wtorek wybierano nowy zarząd Krajowej Rady Sądownictwa. Przed siedzibą Rady w Warszawie zebrała się grupka protestujących, którzy wyrażali sprzeciw wobec funkcjonowaniu KRS po reformie sądownictwa dokonanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wśród protestujących znalazła się tzw. "Babcia Kasia", starsza kobieta znana głównie z wulgarnego obrażania policjantów na protestach, której ostatnio sąd w kontrowersyjnym wyroku przyznał 20 tys. zł zadośćuczynienia.
/ screen video Twitter

We wtorek krakowska sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka została wybrana nową przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa. Posiedzenie Rady zwołała I prezes SN Małgorzata Manowska po niedawnym wyborze przez Sejm w skład KRS nowych sędziowskich członków Rady.

Czytaj więcej: KRS wybrała nową przewodniczącą

Protesty środowisk ulicznych

Wtorkowe posiedzenie KRS rozpoczęło się z nieznacznym opóźnieniem. Przy wjeździe do budynku odbywały się protesty kilkunastu osób pod hasłami obrony "wolnych sądów" i konstytucji. Wśród nich obecna była tzw. "Babcia Kasia", która głośno i wulgarnie protestowała, gdy policjanci usuwali ją wraz z innymi manifestującymi z wjazdu na teren budynku.

 

Ku**a... Ja ci zaraz dam pier***ony... skur****nie podeptałeś

- mówiła "Babcia Kasia" do policjanta. 

 

 

Kontrowersyjny wyrok ws. Katarzyny Augustynek

18 maja w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie Katarzyny Augustynek, znanej szerzej jako „Babcia Kasia”. Kobieta otrzymała… 20 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest co najmniej zaskakujący, zważywszy na fakt, iż aktywistka znana jest głównie z wulgarnej i agresywnej postawy wobec służb mundurowych. 

Czytaj więcej: Warszawa: Zapadł wyrok w sprawie tzw. Babci Kasi. Sąd przyznał jej… 20 tys. zł zadośćuczynienia


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe