Joe Biden po masakrze w Uvalde: „Kiedy, w imię Boga, przeciwstawimy się lobby broni palnej?”

W piętnastotysięcznym miasteczku Uvalde w stanie Teksas doszło do masakry grupy uczniów i nauczycieli w Robb Elementary School. Nie żyje już co najmniej osiemnaścioro dzieci i troje dorosłych. Liczba ofiar może jeszcze ulegać zmianie z uwagi na rannych przewiezionych do szpitala.
Joe Biden Joe Biden po masakrze w Uvalde: „Kiedy, w imię Boga, przeciwstawimy się lobby broni palnej?”
Joe Biden / EPA/JIM LO SCALZO / POOL Dostawca: PAP/EPA

Gubernator Teksasu Grett Abbott poinformował, że zamachowiec nie żyje i najprawdopodobniej został postrzelony przez policję. Strzelec został zidentyfikowany przez służby, okazał się nim być 18-letni Salvador Ramos. Nastolatek uzbrojony był w pistolet i przypuszczalnie karabin.

Prezydent Joe Biden wygłosił w tej sprawie przemówienie do narodu. Polityk podzielił się także emocjonalnym wpisem w mediach społecznościowych.

– Tego rodzaju masowe strzelaniny rzadko zdarzają się gdzie indziej na świecie – stwierdził amerykański prezydent w komentarzu do wydarzeń z Uvalde.

– Dlaczego jesteśmy gotowi żyć z tą rzezią? Dlaczego ciągle na to pozwalamy? Gdzie, na Boga, jest nasz kręgosłup, byśmy mieli odwagę się z tym uporać? – apelował.

– Czas zamienić ten ból w działanie – zapowiedział.

– Jako naród musimy zapytać: kiedy, w imię Boga, przeciwstawimy się lobby broni palnej? Kiedy, w imię Boże, zrobimy to, co należy zrobić? – pyta prezydent Biden.

– Mam tego dość i jestem zmęczony. Musimy działać – uznał.

Czy to zapowiedź likwidacji wolnego dostępu do broni w USA? Czas pokaże.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe