[WIDEO] Ups... Tusk zachwalał przyjaciela Putina. Neumann próbował go bronić, ale coś nie wyszło

Red. Robert Mazurek na antenie RMF FM zapytał, dlaczego Donald Tusk publicznie zachwalał Silvio Berlusconiego… szczególnie w dniu, gdy Włoch poparł żądania Władimira Putina wobec Ukrainy. Sławomir Neumann z PO próbował bronić Tuska, ale zaliczył przy tym wpadkę.
 [WIDEO] Ups... Tusk zachwalał przyjaciela Putina. Neumann próbował go bronić, ale coś nie wyszło
/ zrzut ekranu serwisu YouTube / RMF24

W piątek 20 maja w Neapolu odbył się zjazd członków partii Forza Italia, której przewodniczy były szef włoskiego rządu Silvio Berlusconi. Jak informuje serwis ilmattino.it, w czasie trwania wydarzenia głos zabrali najważniejsi politycy Europejskiej Partii Ludowej, tacy jak m.in. Roberta Metsola i Donald Tusk. Lider grupy EPP w Parlamencie Europejskim Manfred Weber wziął nawet udział w zjeździe.

Tusk w swoim przemówieniu, podobnie jak szef grupy EPP w Europarlamencie, podkreślił, że Forza Italia jest „kluczowym członkiem rodziny EPP od początku jej powstania”.

Zobacz tutaj: Tusk przemawiał podczas zjazdu Forza Italia. Internauci przypominają postawę Berlusconiego wobec napadniętej Ukrainy

O sprawę został zapytany Sławomir Neumann podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Tusk popiera rosyjskiego przyjaciela, bo tak we Włoszech nazywa się Silvio Berlusconiego znanego (…) głównie z tego, że popierał Władimira Putina, po aneksji Krymu, właśnie na Krymie się spotykał z Putinem, a teraz Donald Tusk przemawia na konwencji jego partii wspiera go 

— zauważył dziennikarz.

To jest dość stare wystąpienie Donalda Tuska

— stwierdził Neumann.

Z piątku, ma pan rację, bardzo stare

— ripostował Mazurek.

Poseł PO zapewniał, że jego partia nie zgadza się z Berlusconim „w podejściu do Rosji”. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe