Juszczyszyn przywrócony do orzekania, ale chyba nie tego się spodziewał

Izba Dyscyplinarna SN w poniedziałek uchyliła zawieszenie w czynnościach służbowych olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Okazuje się, że Juszczyszyn z Sądu Rejonowego w Olsztynie, mający ponad 20-letnie doświadczenie w orzekaniu w sprawach cywilnych, został przeniesiony dziś do Wydziału Rodzinnego SR w Olsztynie.
 Juszczyszyn przywrócony do orzekania, ale chyba nie tego się spodziewał
/ / Paweł Juszczyszyn / fot. screen YouTube - Gazeta Olsztyńska

Izba Dyscyplinarna SN w poniedziałek uchyliła zawieszenie w czynnościach służbowych olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędzia Juszczyszyn został zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną ponad dwa lata temu w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym.

Chyba nie tego się spodziewał

Sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Rejonowego w Olsztynie, mający ponad 20-letnie doświadczenie w orzekaniu w sprawach cywilnych, został - jak twierdzi - "bez jego zgody" przeniesiony dziś do Wydziału Rodzinnego SR w Olsztynie. Decyzję tę miał podjąć prezes tego sądu i członek nowej KRS Maciej Nawacki.

O fakcie przeniesienia go do innego wydziału sędzia Paweł Juszczyszyn miał dowiedzieć się dziś rano.

— Przenosiny nastąpiły bez mojej zgody

— żali się w rozmowie z Onetem.

— Ja mam ponad 20-letnie doświadczenie w orzekaniu w sprawach cywilnych. Do tego prezes Nawacki podjął tę decyzję bez wymaganej opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie

— mówi dalej sędzia Juszczyszyn.

— Nie zapytał także, choć miał taki obowiązek, każdego z innych sędziów z Wydziału Cywilnego, czy któryś z nich nie chciałby dobrowolnie przejść do Wydziału Rodzinnego. Bo tylko w sytuacji, gdyby wszyscy odmówili dobrowolnej zmiany wydziału, można by przenieść któregoś z sędziów bez jego zgody

— wyjaśnia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe