„Język giętki nie może powiedzieć, co pomyśli głowa”. Internauci mocno o wystąpieniu Borusewicza [WIDEO]

Internauci zwrócili jednak uwagę na sposób, w jaki wypowiadał się senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz.
 „Język giętki nie może powiedzieć, co pomyśli głowa”. Internauci mocno o wystąpieniu Borusewicza [WIDEO]
/ fot. Twitter

 

W ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP 25 maja br. w Gdańsku odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Jednym z zabierających głos podczas posiedzenia był senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz, który alarmował, że „wzrastają dochody budżetu państwa, a samorządu mają problemy”. Jak stwierdził, jest to „sytuacja zaskakująca”.

– Widać jasno, że samorządy mają coraz mniej dochodów własnych i muszą być wpierane z budżetu państwa, a to dofinansowanie jest przekazywane po uważaniu – mówił polityk PO.

Internauci zwrócili jednak uwagę na sposób, w jaki wypowiadał się senator Platformy Obywatelskiej. „Niezwykle analityczna i przemyślana wypowiedź dotycząca budżetów samorządu i państwa” – pisze z ironią użytkownik @obserwujesobie na Twitterze i publikuje nagranie.

„Tylko czemu ten język giętki nie może powiedzieć co pomyśli głowa? [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pyta przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe