Putin pomoże swojemu przyjacielowi? Rzecznik Kremla zabrał głos

Rosja nie wymieni prorosyjskiego ukraińskiego oligarchy – a prywatnie przyjaciela Władimira Putina – Wiktora Medwedczuka na ukraińskich obrońców kombinatu Azowstal w Mariupolu – przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Wiktor Medwedczuk  Putin pomoże swojemu przyjacielowi? Rzecznik Kremla zabrał głos
Wiktor Medwedczuk / fot. Facebook @Володимир Зеленський (Wołodymyr Zełeneski)

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami zapowiedział, że nie dojdzie do wymiany obrońców Azowstalu na oligarchę Wiktora Medwedczuka.

Pieskow stwierdził, że Medwedczuk jest obywatelem Ukrainy i nie ma żadnego związku z Rosją. – Nie jest też żołnierzem, dlatego nie ma mowy o jakiejkolwiek wymianie, a jeżeli chodzi o osoby, które oddały się do niewoli w Azowstalu, to są to żołnierze i członkowie nacjonalistycznych grup. To zupełnie inna kategoria ludzi i ciężko mówić o jakichkolwiek wymianach – powiedział rzecznik Kremla.

CZYTAJ TAKŻE: Medwedczuk złożył propozycję Putinowi. Opublikowano nowe nagranie [WIDEO]

Przypomnijmy, że Wiktor Medwedczuk to prywatnie przyjaciel Władimira Putina. Jest ojcem chrzestnym córki prezydenta Rosji – Darii. Były lider prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy – Za Życie uciekł z aresztu domowego w dniu rosyjskiej napaści na Ukrainę, lecz 12 kwietnia ukraińskie siły przekazały, że został zatrzymany. Od tamtej pory przebywa w areszcie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe