Doradca Zełenskiego: „Sytuacja jest niezwykle trudna. Możliwy jest powrót Rosjan na północ kraju”

– Teraz jesteśmy w trudnej sytuacji i ta sytuacja ulegnie pogorszeniu – poinformował doradca Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz w rozmowie z rosyjskim działaczem na rzecz praw człowieka Markiem Feiginem. Zdaniem Arestowicza przez najbliższy miesiąc–półtorej ukraińska armia będzie ponosić duże straty.
 Doradca Zełenskiego: „Sytuacja jest niezwykle trudna. Możliwy jest powrót Rosjan na północ kraju”
/ PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Według doradcy prezydenta Zełenskiego Ukraina jest obecnie w trudnej sytuacji i będzie to trwało do czasu nadejścia pomocy z Zachodu.

Na dzień dzisiejszy Ukraina straciła tempo w wojnie. Armii rosyjskiej udało się wcześniej zgromadzić rezerwy. Zrobili to bardzo szybko, wykorzystując wszelkie możliwe siły i środki scentralizowanego państwa. A teraz pozostajemy w tyle, co sprawia, że ​​sytuacja jest niezwykle trudna. Umożliwia to powrót armii rosyjskiej na północ naszego kraju, zwiększając nacisk na linię Chersoń-Zaporoże, a wszystko dzieje się na tle załamania i zmęczenia w społeczeństwie ukraińskim wojną – powiedział Arestowicz. Według niego ta faza wojny „potrwa około miesiąca, może półtora miesiąca, aż nadejdzie pomoc z Zachodu”.

W ciągu półtora miesiąca, zanim nadejdzie zachodnia broń, możliwe jest okrążenie, opuszczenie pozycji, możliwe duże straty. Musimy być na to gotowi (…). Ukraina może przeprowadzić dodatkową mobilizację i będzie walczyć do ostatniego żołnierza, ale nie pójdzie na ustępstwa wobec Rosji – podsumował.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe