[video] "Może pani nie wiedziała o czym mówi. Skrajne niekompetencje". Sebastian Kaleta "zaorał" Kamilę Gasiuk-Pihowicz 

- Może pani po prostu nie wiedziała o czym mówi, co pokazuje skrajne niekompetencje do zasiadania w tej komisji - mówił do Kamili Gasiuk-Pihowicz wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odpierając zarzuty posłanki KO ws. nadzoru Ministerstwa Sprawiedliwości nad sądami administracyjnymi.
 [video]
/ screen video Twitter

W czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zajmuje się wnioskiem złożonym przez posłów opozycji (Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Polski 2050) ws. wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Wiceprzewodniczącą komisji jest Kamila Gasiuk-Pihowicz, która uzasadniając wniosek podniosła kwestie nadzoru administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości nad sądami administracyjnymi. Jej zarzuty spotkały się z ostrą odpowiedzią wiceministra Sebastiana Kalety, który zarzucił posłance "skrajne niekompetencje".

- Pani Gasiuk-Pihowicz wykazała się taką oto ignorancją (...) jesteśmy w Komisji Sprawiedliwości, wydawać by się mogło, że zasiadający w niej posłowie znają kompetencje właściwych ministrów nadzoru. [Kamila Gasiuk-Pihowicz - red.] przywołała w ramach zarzutu do Ministerstwa Sprawiedliwości kwestie nadzoru administracyjnego nad sądami administracyjnymi. No pani poseł, czy pani ma świadomość tego, że nadzoru administracyjnego nad sądami administracyjnymi nie sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości? - spytał posłankę Sebastian Kaleta.

- Może ktoś pani to napisał, a pani tego nie czytała. Pani przywołała w formie zarzutu [do ministra Ziobry - red.] statystyki dot. postępowań przed sądami administracyjnymi. I może pani po prostu nie wiedziała o czym mówi, co pokazuje skrajne niekompetencje do zasiadania w tej komisji - dodał polityk.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe