Czerwiec miesiącem rodziny - Marsz w Sofii z udziałem Ordo Iuris

Międzynarodowe Stowarzyszenie ROD i Młodzieżowy Klub Konserwatystów z Bułgarii rozpoczynają inicjatywę międzynarodowego miesiąca rodziny. W jej ramach, 18 czerwca środowiska prorodzinne organizują Marsz dla Wolności i Rodziny w Sofii połączony z konferencją. Wydarzenie jest odpowiedzią na próby podporządkowania czerwca aktywnościom organizacji LGBT. Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris.

Poprzez organizowane w czerwcu różne inicjatywy, bułgarskie środowiska prorodzinne zachęcają do wspólnego świętowania wartości jaką jest rodzina, a także promowania dialogu na temat polityki rodzinnej. Główne wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2022 r. w Sofii. Będzie to Marsz na rzecz Wolności i Rodziny połączony z licznymi wystąpieniami międzynarodowych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, w tym Ordo Iuris. Organizatorzy chcą tym samym podkreślić znaczenie rodziny, wiary, kultury i tradycji.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy rodzice i organizacje pozarządowe, partie polityczne, osoby publiczne i obywatele, którzy stoją po stronie tradycyjnej wizji społeczeństwa. Marsz ten celowo zaplanowano w czerwcu, z uwagi na fakt, iż miesiąc ten jest czasem wzmożonej aktywności organizacji promujących hasła ruchu LGBT. Ostatecznym celem ich działań jest narzucenie społeczeństwu postulatów niebezpiecznych z punktu widzenia dobra dziecka i naruszających jego prawo do wychowania zgodnie z naturalnym porządkiem czyli przez ojca i matkę.

Jako kontrofensywa wobec tych aktywności, już po raz kolejny podjęte zostaną inicjatywy wzywające do ochrony podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. Punktem kulminacyjnym działań środowisk prorodzinnych będzie przemarsz ulicami Sofii, połączony z konferencją.

“Podejmowanie tego rodzaju inicjatyw - uwypuklających wartość rodziny - jest szczególnie ważne teraz gdy cała Europa boryka z niżem demograficznym. W tej chwili w żadnym państwie europejskim nie występuje zastępowalność pokoleń, a badania wskazują, że to właśnie tradycyjny model stabilnej rodziny sprzyja dzietności. Z drugiej strony, takie wydarzenia są wyrazem oporu społecznego wobec rewolucyjnych postulatów ofensywnej mniejszości, która odpowiednio zdeterminowana jest w stanie zdominować bierne społeczeństwo” – skomentowała Weronika Przebierała, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe