Seria wybuchów w Hiszpanii. Są ofiary

Co najmniej dwie osoby zginęły w efekcie serii eksplozji, do których doszło w czwartek po południu w zakładzie produkującym biodiesel w miejscowości Calahorra, we wspólnocie autonomicznej La Rioja, na północy Hiszpanii.
 Seria wybuchów w Hiszpanii. Są ofiary
/ Facebook / @Людмила Денісова

Jak poinformowały regionalne władze, w związku z eksplozjami konieczna była ewakuacja około 250 dzieci, które w chwili wybuchu znajdowały się w pobliżu sąsiadującego z zakładem parku zoologicznym. Żadne z nich nie ucierpiało.

Obecne na miejscu jednostki straży pożarnej gaszą pożar, który wybuchł w rezultacie eksplozji na terenie zakładu, nad którym unoszą się kłęby czarnego dymu. Wszczęto też śledztwo mające ustalić przyczynę tragicznego zdarzenia.

Rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja ogłosił, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że krótko przed godziną 13. doszło do serii wybuchów na terenie zakładu, którego załoga została już ewakuowana.

Kolejny przypadek tego typu

Cytowani przez regionalną gazetę “La Rioja” pracownicy przedsiębiorstwa twierdzą, że wybuchy objęły zbiorniki wypełnione biodieslem.

CZYTAJ TEŻ: Lewica atakuje rząd za niewpuszczanie nielegalnych migrantów. "Czas skończyć dzielenie uchodźców na gorszych i lepszych."

CZYTAJ TEŻ: Minister Ziobro bezpardonowo o opozycji: "To jest właśnie prawdziwa wasza cecha, wasze oblicze, kłamstwo, manipulacja i pogarda"

Lokalny dziennik przypomina, że w tym samym zakładzie doszło już wcześniej do eksplozji zbiornika z paliwem i pożaru. Zdarzenie miało miejsce w grudniu 2016 r.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe