Putin: „Chcą nas odciąć. To niemożliwe”

Oni chcą nas odciąć, ale w dzisiejszym świecie jest to po prostu nierealne, po prostu niemożliwe. Jeśli nie odgrodzimy się murem, nikt nie będzie w stanie tego zrobić z takim krajem jak Rosja – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.
Władimir Putin Putin: „Chcą nas odciąć. To niemożliwe”
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/SERGEY GUNEEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Rosyjski prezydent podczas Euroazjatyckiego Forum Ekonomicznego stwierdził, że Rosja jest na tyle dużym krajem, że absolutnie nikt nie może jej wyprzeć ze światowej gospodarki.

– Oczywiście zdajemy sobie sprawę z ogromnej przewagi technologicznej w gospodarkach rozwiniętych. Nie zamierzamy od nich uciekać. Oni chcą nas jednak odciąć, ale w dzisiejszym świecie jest to po prostu nierealne, po prostu niemożliwe. Jeśli nie odgrodzimy się murem, nikt nie będzie w stanie tego zrobić z takim krajem jak Rosja – powiedział Putin.

Dodał również, że władze będą kontynuować rozwój technologiczny i nie skupiać się wyłącznie na zastępowaniu importu. – Zamierzamy się rozwijać, ale tam, gdzie musimy zastąpić import, robimy to i będziemy robić nadal – mówił rosyjski przywódca.

„Sankcje nie powstrzymają rosyjskich ambicji”

W nawiązaniu do światowych sankcji przeciwko Rosji Putin stwierdził, że żadne kary nie powstrzymają rosyjskich ambicji. – Nie chodzi tylko o Rosję, czy tylko o Chiny, chodzi o wiele innych państw świata. Jest coraz więcej i więcej państw na świecie, które realizują niezależna politykę – powiedział i dodał, że żaden „światowy żandarm” nie jest w stanie tego powstrzymać.

– Mierząc się z problemami we własnych krajach, mam nadzieję, że zrozumieją, iż ta polityka jest absolutnie bezcelowa – ocenił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe