Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED

Jeden z pierwszych materiałów video na świecie pokazujących jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED!!
Dr Maciej Kawecki na tle telewizora 8K Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED
Dr Maciej Kawecki na tle telewizora 8K / Screen FB Maciej Kawecki

Polska naukowa firma znajduje się w przeddzień wdrożenia pierwszego zielonego emitera na świecie – podstawy tworzenia takich ekranów OLED najnowszej generacji! Nikt na świecie dotychczas nie zaprojektował, nie przeprowadził syntezy, testów i wdrożenia zielonego emitera do druku. Bez niech nie ma ekranów OLED najnowszych generacji. Technologia tworzenia emiterów jest niezastępowalna dla rozwiązań takich jak składane telefony, komputery czy dla elektroniki drukowalnej takiej, jak na poniższym filmie. Udało się to dr Mariusz Bosiak z Torunia, twórcy polskiej firmy Noctiluca.

 

Testy emiterów

W USA nagrałem wiele reportaży. Część z młodymi polskimi naukowcami już Państwo tu widzieli a część Państwo dopiero zobaczą. Możliwość nagrania tego materiału i pokazania go tutaj Państwu traktuję jednak jak zaszczyt. Naukowcy z Torunia byli jedyną polską firmą, która została zaprezentowana na najważniejszych na świecie targach technologii wizualnych Display Week w samym centrum Doliny Krzemowej w USA. Po latach pracy w laboratorium polscy naukowcy rozpoczęli właśnie oficjalnie testy swoich emiterów OLED – organicznych związków chemicznych, które emitują światło po aplikacji ładunku elektrycznego. Opracowany przez Polaków związek chemiczny ma szansę znajdować się w sercu niemal każdego wyświetlacza OLED na świecie. W największych telewizorach na rynku, używa się poniżej 1g emiterów na każdy ekran. 1 gram emitera jest dzisiaj droższy niż 1 gram złota (1gram emitera to kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych). Globalna wartość rynku wyświetlaczy wynosi 130 MLD dolarów i trudno o bardziej konkurencyjny sektor.

Opisałem ich proces naukowy na moim blogu makeway.pl a link do tekstu poniżej. Poniższy materiał jest też jednym z niewielu na świecie prezentujących pierwszy telewizor 8K 65 calowy o drukowanym ekranie OLED. Grubość tego ekranu nie przekracza 1/3 dziesięciogroszówki. Takie cuda możliwe będą między innymi dzięki Polakom. Dziękuję Tobie Mariusz za czas poświęcony na przygotowanie tego materiału. Za te godziny rozmów w USA. Za Waszą pasję i konsekwencję. Podbijajcie dalej świat!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe