Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED

Jeden z pierwszych materiałów video na świecie pokazujących jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED!!
Dr Maciej Kawecki na tle telewizora 8K Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Jedyny telewizor 8K 65 calowy z w pełni drukowanym cienkim jak kartka papieru ekranem OLED
Dr Maciej Kawecki na tle telewizora 8K / Screen FB Maciej Kawecki

Polska naukowa firma znajduje się w przeddzień wdrożenia pierwszego zielonego emitera na świecie – podstawy tworzenia takich ekranów OLED najnowszej generacji! Nikt na świecie dotychczas nie zaprojektował, nie przeprowadził syntezy, testów i wdrożenia zielonego emitera do druku. Bez niech nie ma ekranów OLED najnowszych generacji. Technologia tworzenia emiterów jest niezastępowalna dla rozwiązań takich jak składane telefony, komputery czy dla elektroniki drukowalnej takiej, jak na poniższym filmie. Udało się to dr Mariusz Bosiak z Torunia, twórcy polskiej firmy Noctiluca.

 

Testy emiterów

W USA nagrałem wiele reportaży. Część z młodymi polskimi naukowcami już Państwo tu widzieli a część Państwo dopiero zobaczą. Możliwość nagrania tego materiału i pokazania go tutaj Państwu traktuję jednak jak zaszczyt. Naukowcy z Torunia byli jedyną polską firmą, która została zaprezentowana na najważniejszych na świecie targach technologii wizualnych Display Week w samym centrum Doliny Krzemowej w USA. Po latach pracy w laboratorium polscy naukowcy rozpoczęli właśnie oficjalnie testy swoich emiterów OLED – organicznych związków chemicznych, które emitują światło po aplikacji ładunku elektrycznego. Opracowany przez Polaków związek chemiczny ma szansę znajdować się w sercu niemal każdego wyświetlacza OLED na świecie. W największych telewizorach na rynku, używa się poniżej 1g emiterów na każdy ekran. 1 gram emitera jest dzisiaj droższy niż 1 gram złota (1gram emitera to kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych). Globalna wartość rynku wyświetlaczy wynosi 130 MLD dolarów i trudno o bardziej konkurencyjny sektor.

Opisałem ich proces naukowy na moim blogu makeway.pl a link do tekstu poniżej. Poniższy materiał jest też jednym z niewielu na świecie prezentujących pierwszy telewizor 8K 65 calowy o drukowanym ekranie OLED. Grubość tego ekranu nie przekracza 1/3 dziesięciogroszówki. Takie cuda możliwe będą między innymi dzięki Polakom. Dziękuję Tobie Mariusz za czas poświęcony na przygotowanie tego materiału. Za te godziny rozmów w USA. Za Waszą pasję i konsekwencję. Podbijajcie dalej świat!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe