„Jest decyzja ws. stałej obecność wojsk USA w Polsce”. Nieoficjalne informacje

Według informacji przekazanych przez serwis polskatimes.pl wojska amerykańskie w Polsce będą mieć charakter stały, a nie rotacyjny. Na amerykański sprzęt jest już przygotowywana baza w Powidzu. Co więcej, część sprzętu wojsk USA miała zostać już do Polski przerzucona.
 „Jest decyzja ws. stałej obecność wojsk USA w Polsce”. Nieoficjalne informacje
/ fot. Flickr/U.S. Indo-Pacific Command

Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona po szczycie NATO w Madrycie, który odbędzie się w dniach 29–30 czerwca – twierdzi źródło, na które powołuje się serwis.

– Ważne jest, oprócz personelu wojskowego, jednak umiejscowienie jak największej ilości sprzętu i zapasów, w tym amunicji, na terytorium Polski. Chodzi o to, aby nasycić sprzętem amerykańskim polskie magazyny – dodaje rozmówca portalu polskatimes.pl.

Zdaniem informatora szybkie przerzucenie tysięcy amerykańskich żołnierzy do Polski nie jest problemem: – Amerykanie mają takie zdolności, co pokazali na początku wojny na Ukrainie. Znacznie dłużej przerzuca się sprzęt. A sprzęt wojsk USA już do Polski został przerzucony i ten proces cały czas trwa.

Decyzja w sprawie liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce jeszcze nie zapadła. Warszawa zabiega, aby na stałe stacjonowało w Polsce 10,5 tys. wojsk USA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe