Pentagon informuje o stratach Rosjan na Ukrainie. Podał liczbę straconych czołgów

Wskazał też, że Rosjanie poprzez podniesienie wieku dopuszczenia do służby wojskowej próbują pozyskać zasoby ludzkie dla armii Federacji Rosyjskiej.
Zniszczony rosyjski czołg na wystawie w Kijowie Pentagon informuje o stratach Rosjan na Ukrainie. Podał liczbę straconych czołgów
Zniszczony rosyjski czołg na wystawie w Kijowie / PAP/Maksim Poliszczuk

Rosja stracili w wojnie z Ukrainą co najmniej 1000 czołgów, ponad 50 śmigłowców i 36 samolotów; Rosjanie ponieśli znaczące straty - przekazał zastrzegający sobie anonimowość wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu, cytowany przez Radio Swoboda.

Przedstawiciel Pentagonu skomentował także niedawną decyzję Rosji o dopuszczeniu do służby wojskowej mężczyzn powyżej 50. roku życia. Wcześniejszy limit wiekowy w Rosji wynosił 40 lat.

A więc widzimy jak (Rosjanie) próbują znaleźć sposoby na uzupełnienie zasobów ludzkich

– powiedział.

Ograniczenie zdobyczy Rosjan

Jak zauważył, dotąd Rosji nie udało się obalić rządu w Kijowie, a rosyjskie wojska zostały wypchnięte ze stolicy we wczesnych dniach inwazji. Urzędnik Pentagonu wskazał, że Rosja nadal uderza na terytorium Donbasu, jednak ukraińscy żołnierze stawiają silny opór. Amerykanie przewidują, że walki w Donbasie mogą być długotrwałe.

CZYTAJ TEŻ: Gronkiewicz-Waltz: Chciałabym zostać honorową obywatelką Warszawy

CZYTAJ TEŻ: Hutchinson strajkuje i prosi o poparcie

Zdaniem źródła Radia Swoboda, Ukraińcy dokonują stopniowych postępów wokół Charkowa i nie znaleźli się jeszcze "w sytuacji patowej". Podkreśliło ono także, że siły ukraińskie prowadzą kontrofensywę i odzyskują terytoria, zajęte przez wojska rosyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe