„Chłopaki uciekają”. Dezercja Rosjan? Ukraińcy ujawniają nowe nagrania

Rosjanin w rozmowie ze swoją żoną twierdzi, że "chłopaki uciekają", a jego oddział "na pewno zostanie rozwiązany, bo wiele osób zostało zwolnionych". - Jedna osoba odchodzi po wygaśnięciu umowy i przechodzi do KAMAZA, a osiem innych idzie za nim. Chcą zrezygnować. Po prostu odchodzą, jednym słowem, i są wypuszczani. I tak jest cały czas - powiedział.
Z kolei pojmany przez ukraińskie siły rosyjski żołnierz przekazał, że wielu Rosjan chce opuścić jednostkę, jednak dowództwo zagroziło "zaminowaniem dróg i strzelaniem do tych, którzy próbują uciec".
"Jedynym sposobem na uniknięcie przez rosyjskich żołnierzy wojny jest oddanie się do niewoli" - pisze Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Dodano, że wraz z biegiem czasu coraz więcej rosyjskich żołnierzy decyduje się na taki ruch.
Солдати тікають з армії рф попри погрози розстрілів і покарань
— СБ України (@ServiceSsu) May 27, 2022
Про це свідчать численні телефонні розмови російських загарбників, які перехоплює СБУ ⬇️ pic.twitter.com/V29iyNMVDU
Komentarze
Czy Polska i Ukraina mogą uzgodnić wspólną wersję historii?

Media: Zełenski ogłasza kluczowe rozmowy na temat strategii zakończenia wojny

Zełenski reaguje na napięcia w armii. Możliwa zmiana na szczycie dowództwa

Zełenski podjął pilną decyzję w sprawie relacji z Polską

Bruksela prze do rozszerzenia, ale klucze dla Ukrainy leżą w Warszawie i Budapeszcie
