Szokujące doniesienia „Bilda”: „Fani Putina bawią się w wojnę na rosyjskim czołgu” [FOTO]

„Na Ukrainie szaleje wojna, w której giną dziesiątki tysięcy ludzi, a na Łużycach rosyjskie czołgi grzmią dla zabawy” – pisze dziennik „Bild”. Fani Putina bawią się w wojnę na czołgu z czerwoną flagą z tyłu i emblematami Armii Czerwonej. – Chcemy się po prostu dobrze bawić – twierdzi szef klubu miłośników militariów Uwe Meier.
 Szokujące doniesienia „Bilda”: „Fani Putina bawią się w wojnę na rosyjskim czołgu” [FOTO]
/ fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL

„Przejażdżka rosyjskim czołgiem BMP-1 kosztuje 10 euro. To model, którego Putin używa do strzelania do cywilów na Ukrainie” - informuje „Bild”.

W czwartek uczestnicy wycieczki na skraju wzgórza Koenigsbruecke w Saksonii natknęli się nagle na czołg: „Z czerwoną flagą z tyłu i emblematami Armii Czerwonej!”. Na pojeździe „mundurowy obok radośnie krzyczących cywilów, nawet dzieci siedzą obok” – relacjonuje portal, który zamieszcza też zdjęcia, ilustrujące zdarzenie.

„Za przerażającymi scenami w tak zwanym «Nowym Obozie», byłym radzieckim poligonie wojskowym, stoi «Armee-Spass-Verein» - klub miłośników militariów założony w Ortrand w 2005 roku” – pisze „Bild”.

„Putin robi porządek”

Pytany przez „Bild” o sprawę szef klubu Uwe Meier, tylko wzrusza ramionami i mówi: – Nie mam wyrzutów sumienia, ale oczywiście nie mogę czuć się odpowiedzialny za wszystkich tutaj. (...) Mamy też kilka flag ukraińskich. Chcemy się po prostu dobrze bawić.

Ale potem Meier „ujawnia, że jest fanem podżegacza wojennego na Kremlu” – pisze „Bild” i cytuje mężczyznę: – Myślę, że to dobre, co robi Putin, że robi porządek na Ukrainie!

„Niewiarygodne” – podkreśla portal – „oprócz rosyjskiego sprzętu wojennego i «żołnierzy» w radzieckim ekwipunku, na wrzosowisku pojawili się również mężczyźni w mundurach Wehrmachtu (z zaklejonymi swastykami)”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe