Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. Nowe informacje ws. podejrzanych

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa poinformowali, że wydano już trzeci list gończy w związku z brutalnym zabójstwem przy ul. Nowy Świat 30 w Warszawie w dniu 8 maja 2022 roku.
 Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. Nowe informacje ws. podejrzanych
/ pixabay.com

Zdaniem policji w dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30, działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu, Sebastian Włodarczyk (l. 23), Łukasz Goławski (l. 27) oraz Dawid Mirkowski (l. 24) dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Przypomnijmy: 24 maja policja opublikowała wizerunek dwóch podejrzanych. Byli to 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski z Warszawy. 

 

 

Czytaj więcej: Brutalne morderstwo na Nowym Świecie. Policja opublikowała wizerunek podejrzanych

W piątek policja poinformowała, że krąg poszukiwanych jeszcze się powiększył. Wydano list gończy i opublikowano wizerunek trzeciego mężczyzny. Jest to 24-letni Dawid Mirkowski. Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuratura (art. 280 § 1 pkt 4 k.p.k.)

Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 § 1 k.k.).

Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280 § 2 k.p.k.).

Dawid Mirkowski, fot. policja.waw.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe