Mąż nauczycielki zabitej w Uvalde zmarł na zawał. Abp San Antonio: Modlimy się za ich dzieci

Dzień po masakrze w Uvalde w Teksasie zmarł mąż jednej z zastrzelonych nauczycielek. Przypomnijmy, że napastnik wtargnął do szkoły podstawowej i zastrzelił dziewiętnaścioro dzieci w wieku 7–10 lat i troje dorosłych. Wśród nich była Irma Garcia, która miała zginąć, próbując bronić dzieci, do których strzelał 18-letni Salvador Ramos.
Uvalde Mąż nauczycielki zabitej w Uvalde zmarł na zawał. Abp San Antonio: Modlimy się za ich dzieci
Uvalde / EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA

Informację o śmierci Joe'a Garcii przekazali na Twitterze chłopcy z rodziny. 21-letni siostrzeniec Irmy, John Martinez, zamieścił wpis treści: „BARDZO łamiące serce, przychodzę z głębokim smutkiem, by powiedzieć, że mąż mojej Tii Irmy, Joe Garcia, zmarł z żalu, naprawdę brakuje mi słów na to, jak wszyscy się czujemy, PROSZĘ POMÓDL SIĘ ZA NASZĄ RODZINĘ. Boże zmiłuj się nad nami, to nie jest łatwe”.

„Moja Tia Irma i Joe Garcia byli zakochani od szkoły średniej i zostawili czworo pięknych dzieci w wieku 23, 19, 15 lat, a najmłodsze ma tylko 13 lat, żadne dziecko nie powinno przez to przechodzić, moje serce pęka z ich powodu” – dodał.

Drugi z chłopców, Joey, napisał z kolei: „Boże, proszę za naszą rodzinę, mąż mojej tii zmarł dziś rano z powodu ataku serca w domu, jest teraz z żoną, ta dwójka sprawi, że każdy poczuje się kochany, bez względu na wszystko, oni mają najczystsze serca w historii. Kocham was tak bardzo tia i tio, proszę bądźcie ze mną na każdym kroku”.

Według przekazu amerykańskich mediów Joe Garcia poszedł rano zanieść kwiaty dla zmarłej żony, mężczyzna przygotowywać się miał do zbliżającego się pogrzebu. Po powrocie do domu miał upaść. Według informacji medialnych mąż zabitej nauczycielki przeszedł rozległy zawał. Zmarł w wieku pięćdziesięciu lat. Jego żona była od niego cztery lata młodsza. Para osierociła czworo dzieci – Cristiana, Jose, Lylianę i Alysandrę.

Metropolita San Antonio abp Garcia-Siller spotkał się z rodziną w środę po masakrze, jak mówił potem CNA, mąż wykazywał się dużą siłą, ale nastolatki były zdruzgotane.

„Modlimy się za troje dzieci Irmy Garcii, nauczycielki zabitej w Uvalde. Jej mąż Jose zmarł dzisiaj na ciężki atak serca” – poinformował w mediach społecznościowych arcybiskup Gustavo García-Siller.

„Dzisiaj Msza św. o godz. 18:00 w kościele pw. Najświętszego Serca w Uvalde. Modlimy się za jego duszę i za ich piękne dzieci. Ból sprawia, że miłość rośnie. Jose, spoczywaj w pokoju” – napisał hierarcha.

Rodzina Garciów to katolicy, członkowie do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Uvalde.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe