Posłowie opublikowali oświadczenia majątkowe. Oszczędności Kukiza zaskakują

Liderzy sejmowych ugrupowań złożyli oświadczenia majątkowe. Najbardziej zaskoczył Paweł Kukiz wzmianką o swoich oszczędnościach.
Paweł Kukiz Posłowie opublikowali oświadczenia majątkowe. Oszczędności Kukiza zaskakują
Paweł Kukiz / / fot. Silar / Wikimedia Creative Commons

Lider ugrupowania Kukiz'15 zadeklarował, że posiada tylko 42,89 zł oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni 450 metrów kwadratowych o wartości 1 500 000 złotych. Na mocy spółdzielczego prawa własności posiada mieszkanie o powierzchni 36 mkw. o wartości 350 tys. złotych. W jego majątku znalazła się także łąka o powierzchni 0,6 ha warta 15 tys. zł.

Kukiz z uposażenia poselskiego osiągnął dochód w wysokości ok. 113 tys. złotych i diety poselskiej w wysokości prawie 37 tys. złotych. Zarobił też ponad 101 tys. złotych z tytułu praw autorskich. W oświadczeniu wymienił także dochód żony – 88 816 zł.

Posiada również Audi Q7 z 2009 r.

Kredyty Kukiza

Na majątku Pawła Kukiza ciążą dwa kredyty – hipoteczny na budowę domu w wysokości 600 tys. zł, z czego do spłaty pozostało mu ok. 208 tys. zł. Zaciągnął też pożyczkę w wysokości 40 tys. na zakup ogniw fotowoltaicznych, z czego spłacić musi jeszcze ok. 30 tys. złotych.

CZYTAJ TEŻ: Beata Mazurek: Nienawiść odbiera ludziom rozum. To zdecydowanie najgłupsza opozycja

CZYTAJ TEŻ: 21 dni kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego w przypadku narażenia na ospę małpią. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe