"Ustawiał Was jak mu się podobało". Była działaczka PO ujawnia kulisy kontaktów Lisa z Platformą

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy - podał kilka dni temu serwis wirtualnemedia.pl. Ruszyła fala spekulacji na temat przyczyn zwolnienia.
Tomasz Lis
Tomasz Lis / Screen YouTube Newsweek

- Oczekuję informacji od niedawnego szefa Newsweeka - redaktora Lisa, iż to nie są informacje o nim i że nie jest to prawdą. Naczelny redaktor tak opiniotwórczego tygodnika, mocno wpływającego na strategię Platformy Obywatelskiej, ma obowiązek wytłumaczyć czytelnikom sytuację.

- napisała była działaczka zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Aleksandra Waislewska, komentując tweety jednej z twitterowiczek, która nie podając nazwiska Tomasza Lisa opisuje przypadek "szefa psychola".

- A od szmatławców z TVPiS nic nie oczekujesz?

- zapytał były sekretarz generalny PO, znany jednak bardziej z powodu oskarżeń o korupcję i pranie brudnych pieniędzy, Stanisław Gawłowski.

- Lis latami narzucał PO własne zasady. Krzyczał o zasadach i wolnych mediach. No i mamy. Facetowi kompletnie odbiło. Za kogo on się uważa?

- odpowiedziała Wasilewska.

- Olu nie przeginaj. Lis nic PO nie narzucał. Pytałem o szmatławców utrzymywanych z naszych podatków. Ich pytaj. Dlaczego tego nie robisz?

- napisał Gawłowski

 

"Ustawiał Was jak mu się podobało"

- Pamiętam jak Sławek opowiadał mi, że Lis wydzwaniał do Schetyny z pretensjami. Ustawiał Was jak mu się podobało. Teraz Tuska wspierał. Zresztą od zawsze tak było (...) Upadek Lisa - to jest zatrważające. Ikona Platformianej walki o wolne media, sądy, czarne marsze i co tam jeszcze... Lis okazał się bagnem nie mniejszym niż kiedyś Durczok. Szczerze mówiąc - sprawa Lisa nie jest zabawna.

- odpowiadała Wasilewska


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe