[WIDEO] Poseł SP: W mojej ocenie pieniądze z KPO nie zostaną wypłacone

W mojej ocenie pieniądze z KPO nie zostaną Polsce wypłacone i za to pełną odpowiedzialność ponosi Rafał Trzaskowski - powiedział w TVP Info, Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.
 [WIDEO] Poseł SP: W mojej ocenie pieniądze z KPO nie zostaną wypłacone
/ Żrzuca ekranu z serwisu YouTube

Sejm zdecydował o likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To prawdziwy krok milowy do odblokowania naszego Krajowego Planu Odbudowy.

Kiedy Polska powinna dostać pieniądze?

W mojej ocenie pieniądze z KPO nie zostaną Polsce wypłacone i za to pełną odpowiedzialność ponosi Rafał Trzaskowski, ponieważ to co zrobił przed głosowaniem - spotkał się z Ursulą von der Layen i namawiał ją do tego by blokować pieniądze ze względu na niewłaściwy jego zdaniem podział pieniędzy dla samorządów - to jest alternatywna polityka spraw zagranicznych realizowana przeciwko Polsce przez Rafała Trzaskowskiego

- mówił na antenie TVP Info Janusz Kowalski, polityk Solidarnej Polski.

W moim przekonaniu PO i opozycja zrobią wszystko, żeby te pieniądze nie zostały wypłacone. Dlaczego? Ponieważ wszystko co robiła KE w kontekście funduszy unijnych służyło jednemu celowi: zmianie rządu narodowego, konserwatywnego w Polsce

dodał.

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej SN

Sejm uchwalił w czwartek zainicjowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która m.in. likwiduje Izbę Dyscyplinarną SN. Nowela przewiduje też procedurę "testu bezstronności i niezawisłości sędziego". Za nowelizacją głosowało 231 posłów, przeciw było 208, zaś 13 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Komisja Europejska wciąż nie zaakceptowała złożonego już ponad rok temu przez polski rząd Krajowego Planu Odbudowy, czyli dokumentu opisującego sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy UE. Pod koniec października zeszłego roku von der Leyen postawiła warunek, by w polskim KPO znalazło się zobowiązanie rządu do likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. W KPO, który ma wspomóc gospodarkę po pandemii, Polska wnioskuje o 23,9 mld euro dostępnych w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe