"Jesteśmy świadkami końca władzy Putina"
29.05.2022 14:30

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jesteśmy świadkami końca władzy rosyjskiego prezydenta - twierdzi wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas. W ocenie polityka, który udzielił wywiadu holenderskiemu dziennikowi “De Volkskrant”, atak Rosji na Ukrainę zbliżył Europejczyków.
"Inwazja na Ukrainę obnażyła nasze słabości: zależność od rosyjskich paliw kopalnych a także niezdolność do samoobrony"
- twierdzi grecki komisarz. Dodaje jednak, że sytuacja się zmienia a Unia Europejska nawet płaci za broń dla zaatakowanej Ukrainy.
System Putina nie przetrwa
Schinas zauważa, że niezależnie od wyniku wojny system stworzony przez Putina nie przetrwa.
"Jestem optymistą i wierzę, że powstanie prawdziwa demokracja w Rosji, bo jest to gwarancją bezpieczeństwa dla Europy"
- zaznacza wiceprzewodniczący KE.
Zobacz też: ,,Traci wzrok. Maksymalnie trzy lata życia". Nowe informacje o stanie zdrowia Putina
MN ,
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.05.2022 14:30
Źródło: PAP
Szef FBI: Związani z Rosją hakerzy atakują użytkowników komunikatorów, w tym polityków
20.03.2026 21:57
Piotr Skwieciński: To nie ideologia, lecz interesy decydują, czy Zachód nam pomoże
20.03.2026 20:56

Komentarzy: 0
Propagandyści rewolucji kulturowej, chcąc skłonić niechętnych tej rewolucji do zaniechania oporu przeciw jej implementowaniu w Polsce, odwołują się często do argumentu pt. Rosja i nasza kompatybilność z Zachodem. Zachodnia Europa – mówią – będzie nas bronić w razie rosyjskiej agresji tylko, jeśli będziemy do niej podobni. Jeśli nasza tożsamość kulturowo-polityczna nie będzie się odróżniać niczym istotnym od ich tożsamości. Aborcja, woke’izm, ekologizm, imigracjonizm, przywileje dla gejów, walczący tranwestytyzm mają szczerze i na trwałe zagościć w naszych duszach i systemie prawnym. Bo to ma być rękojmią, że w razie czego nie zostaniemy sami. Natomiast nierealizowanie tej ideologii ma być gwarancją, że takich wsteczników Zachód uzna za obcych i bronić nie zechce.
Czytaj więcej
Burza na szczycie UE. Orban zablokował gigantyczną pożyczkę dla Ukrainy
19.03.2026 15:32
Media ujawniają: wojna w Agorze
19.03.2026 15:21

Komentarzy: 0
W siedzibie Agora doszło do nietypowej sytuacji, która wywołała duże poruszenie wśród pracowników. Według ustaleń Wirtualnemedia.pl, dziennikarz Wojciech Czuchnowski miał rozklejać wlepki w budynku – na ścianach, biurkach, a nawet na parkingu.
Czytaj więcej
Rzeczniczka MSZ Rosji: "Wzywamy wszystkich do opamiętania"
18.03.2026 17:23


