KORWIN rozstanie się z Konfederacją? Wymowny wpis JKM

W niedzielę 29 maja obraduje Rada Krajowa partii Janusza Korwin-Mikkego. Jednym z omawianych tematów jest decyzja o pozostaniu lub opuszczeniu przez partię Konfederacji. Wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen podkreślił, że sytuacja w ugrupowaniu jest coraz trudniejsza
Janusz Korwin-Mikke KORWIN rozstanie się z Konfederacją? Wymowny wpis JKM
Janusz Korwin-Mikke / fot. Flickr.com / Piotr Drabik / CC BY 2.0

O sprawie pisze portal Salon24.pl. Informuje, że pomiędzy podmiotami tworzącymi Konfederację: narodowcami, Grzegorzem Braunem oraz partią Korwina narastają napięcia.

Według kierownictwa partii jest to najważniejsze zebranie od czasu posiedzenia Rady Krajowej w 2018 roku, kiedy zadecydowano o zawarciu sojuszu z Ruchem Narodowym.

"Być może będziemy musieli podjąć trudne decyzje"

Salon24.pl podał również wypowiedź, jaką Sławomir Mentzen opublikował w mediach społecznościowych na jednej z zamkniętych grup.

Sytuacja wewnątrz Konfederacji jest coraz trudniejsza i coraz mniej optymistycznie patrzę w jej przyszłość. Bardzo chciałbym zachować jedność Konfederacji, ale staje się to coraz mniej oczywiste. (...) Być może będziemy musieli podjąć trudne decyzje. Ale najpierw musimy wszyscy znać konsekwencje ich podjęcia, a przede wszystkim konsekwencje ich niepodjęcia

– napisał wiceprezes ugrupowania.

Janusz Korwin-Mikke zamieścił na Twitterze wpis, który odnosi się do wyniku posiedzenia Rady Krajowej.

"Rada Krajowa partii KORWiN ogromną większością głosów (+57-1=3) upoważniła mnie i Prezydium do negocjacyj z partiami KONFEDERACJI; ewentualna decyzja o wyjściu z KONFEDERACJI może być podjęta wyłącznie na mój wniosek - poparty przez większość Prezydium."

– pisze Korwin.

Do wypowiedzi polityka odniósł się dziennikarz portalu światrolnika.info Oliver Pochwat.

"Ewentualne wyjście KORWiN z Konfederacji jest bardzo prawdopodobne. Czy będzie to dobre dla KORWiN? Nie. Czy to będzie dobre dla Konfederacji? Tak. W ocenie przysłowiowych „kuców” wina za spadek poparcia to robota Ruchu Narodowego i Wolnościowców. Można się rozejść."

– czytamy na twitterowym profilu dziennikarza.

Kłopoty KORWiNy

To kolejny etap kłopotów wewnątrz partii Janusza Korwin-Mikkego. W tym roku ugrupowanie opuścili trzej posłowie partii: Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza a także rzecznik Tomasz Grabarczyk. Politycy powołali do życia ugrupowanie Wolnościowcy, które zadecydowało o pozostaniu w Konfederacji.

CZYTAJ TEŻ: "Ofiara z głowy byka". Szamani z Chakasji błagają duchy o sukces rosyjskiej armii na antenie rosyjskiej TV [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: "Scholzowi chyba chodzi o kapitulację Ukrainy i zaprowadzenie pokoju po rosyjsku"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe