„Mam nadzieję, że KE wywiąże się z umowy”. Minister Waldemar Buda o porozumieniu ws. KPO

Minister technologii i rozwoju Waldemar Buda był gościem Marcina Fijołka w Polsat News. Rozmowa dotyczyła między innymi zmian w systemie dyscyplinarnym wymiaru sprawiedliwości i porozumienia z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy.
Waldemar Buda „Mam nadzieję, że KE wywiąże się z umowy”. Minister Waldemar Buda o porozumieniu ws. KPO
Waldemar Buda / Screen PolsatNews.pl

– Mam nadzieję, że z umowy wywiążą się dwie strony. Zarówno my, jak i Komisja Europejska. Po stronie Komisji są płatności. Są też zobowiązania, które leżą po naszej stronie. Również zamierzamy się z nich wywiązać. Liczę, że tak będzie

– mówił Waldemar Buda. – W tym roku z części pożyczkowej, grantowej otrzymamy ponad 4 miliardy euro – zapewnił. Przelewów mamy się spodziewać pod koniec sierpnia lub na początku września.

 

Izba Dyscyplinarna

Redaktor Marcin Fijołek pytał ministra, czy Komisja Europejska zmiany polegającej na zastąpieniu Izby Dyscyplinarnej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej nie uzna za „grę pozorów”.

– Komisja zna tę ustawę. Ona niewiele odbiega od tego, co przedłożył prezydent, a to przedłożenie było przedmiotem dyskusji, ono znajdowało aprobatę KE, dlatego ja nie spodziewam się zwrotów sytuacji, regresów. Są w KE tacy, którzy nam najlepiej nie życzą i chętnie by porozumienie „rozsadzili”, i tacy są w kraju, ale liczę na to, że zdrowy rozsądek w Komisji wygra

– odpowiadał Buda.

Minister zapewnił, że „co dotyczy porozumienia z UE, to nie odstąpimy od zmian, które są potrzebne”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe