Trzaskowski domagał się od von der Leyen dodatkowych warunków ws. KPO. Teraz odpowiada na zarzuty

„Dość kłamstw i manipulacji. Za opóźnienie pieniędzy z KPO odpowiedzialny jest wyłącznie PiS” – pisze na Twitterze Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy najprawdopodobniej odniósł się w ten sposób do fali krytyki, jaka na niego spłynęła po stwierdzeniu, że rozmawiał z Ursulą von der Leyen ws. „dodatkowych warunków”, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze z KPO trafiły do Polski.
 Trzaskowski domagał się od von der Leyen dodatkowych warunków ws. KPO. Teraz odpowiada na zarzuty
/ Flickr/Platforma Obywatelska/ Public Domain

KE będzie stawiała dodatkowe warunki?

– Musimy mieć gwarancję, że cały wymiar sprawiedliwości nie będzie upolityczniony. I ta ustawa [likwidująca Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego – przyp. red.] nie daje takich gwarancji. Rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli, że KE będzie stawiała dodatkowe warunki, że te warunki będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – mówił Rafał Trzaskowski podczas sobotniej konferencji prasowej w Obornikach Śląskich. 

 

 

Po tej wypowiedzi na prezydenta Warszawy wylała się fala krytyki. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w rozmowie z TVP Info stwierdził, że wypowiedź prezydenta Warszawy „trudno skomentować”. 

To się kojarzy z najczarniejszymi kartami w polskiej historii, kiedy ci politycy, którzy nie są w stanie zdobyć władzy w Polsce, uciekają się o wsparcie zewnętrzne i to kosztem interesów własnego państwa, własnego narodu – mówił Jabłoński.

Trzaskowski znów zabiera głos

W poniedziałek Rafał Trzaskowski dość nieoczekiwanie ponownie zabrał głos ws. funduszy z KPO. 

Dość kłamstw i manipulacji. Za opóźnienie pieniędzy z KPO odpowiedzialny jest wyłącznie PiS. Te pieniądze muszą trafić do Polski natychmiast – ale nie do partyjnych funkcjonariuszy, a do obywateli, między innymi za pośrednictwem samorządów. Zwłaszcza teraz, w kryzysie uchodźczym” – napisał Trzaskowski na Twitterze.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe