Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy

Zdobycie pracy nie jest takie łatwe, zwłaszcza w dzisiejszym wymagającym i konkurencyjnym środowisku biznesowym. Wielu kandydatów może nie być w stanie znaleźć pracy nawet po miesiącach poszukiwań. Często wszystko, co musisz zrobić, to ponownie ocenić swoje strategie poszukiwania pracy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwiej znaleźć pracę.
 Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy
/ fot. materiał partnera
  1. Bądź kreatywny podczas pisania CV

Kiedy setki osób walczą o tę samą pracę, personel HR może poświęcić zaledwie dziesięć sekund na przeglądanie twojego CV. Dlatego bardzo ważne jest, aby Twoje CV wyglądało imponująco i wyróżniało się na tle innych. Na pewno możesz zapewnić sobie przewagę konkurencyjną, tworząc CV w sposób kreatywny.

Możesz skorzystać z usług online, które można znaleźć w bardzo łatwy sposób, aby stworzyć profesjonalne i kreatywne CV. Jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika platform jest CVMaker. Dzięki CvMaker możesz stworzyć dobre CV w kilka minut i zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy.

  1. Nie ignoruj listu motywacyjnego

List motywacyjny jest reprezentacją Twojej osobowości i rekruterzy mogą go użyć do ustalenia, czy kwalifikujesz się do danej pracy. Sposób, w jaki piszesz list motywacyjny, może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Upewnij się więc, że Twój list jasno komunikuje Twoje kwalifikacje i pasję do pracy.

1. Podkreśl swoje mocne strony i osiągnięcia

Wielu kandydatów popełnia błąd, tworząc CV, które wygląda jak opis stanowiska. Tymczasem trzeba urozmaicić swoje CV, podkreślając swoje mocne strony i osiągnięcia. Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie, pokazując szczegółowo swoje osiągnięcia z poprzedniej pracy. W ten sposób możesz wyróżnić swoje CV i dać managerowi HR wyobrażenie o tym, co możesz wnieść do pracy, którą ktoś będzie wykonywał.

2. Badania o firmie

Aby przekonać firmę, że idealnie do niej pasujesz, powinieneś należycie się do tego przygotować. Większość firm posiada stronę internetową, na której kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o swojej branży. Przeczytaj profil firmy i dowiedz się, czego szuka u potencjalnego pracownika.

3. Aplikuj o więcej niż jedną pracę

Większość kandydatów zakłada, że mogą ubiegać się tylko o jedną pracę w danej firmie. Tak nie jest. Jeśli uważasz, że kwalifikujesz się do różnych dostępnych stanowisk, możesz ubiegać się o więcej niż jedną pracę. Może zwiększyć szanse na zatrudnienie.

4. Kontynuacja

Po otrzymaniu informacji zwrotnej od firmy na temat Twojej aplikacji możesz od czasu do czasu nawiązać z nią kontakt. Ze względu na dużą liczbę kandydatów niektóre życiorysy mogły zostać przeoczone lub zgubione. Przypominanie im o sobie przy różnych okazjach jest w porządku. Jeśli zostałeś już przesłuchany, ale z jakiegokolwiek powodu nie możesz znaleźć pracy, możesz podziękować im i powiedzieć, aby pamiętali o Tobie, jeśli coś się zmieni. Na pewno to nie zaszkodzi.

5. Zarejestruj się na LinkedIn

Posiadanie profilu na LinkedIn może dać Ci przewagę nad konkurencją. Wielu rekruterów przegląda profile LinkedIn, gdy w ich firmie są dostępne oferty pracy. Jeśli nie masz konta LinkedIn, możesz tracić możliwości zatrudnienia. Zarejestruj się więc teraz na LinkedIn i upewnij się, że Twój profil jest kompletny i zawiera wszystkie niezbędne informacje, takie jak wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Te informacje mogą zostać wykorzystane przez rekruterów do ustalenia, czy dobrze do nich pasujesz.

6. Skorzystaj ze swojej „sieci”

Równie ważne jak posiadanie profilu na LinkedIn, posiadanie sieci kontaktów może zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy. Przyjaciele, krewni, stowarzyszenia absolwentów i, co najważniejsze, ktoś, kto już pracuje w firmie, do której kierujesz, może dostarczyć potencjalnych klientów w sprawie ofert pracy. Nawet z pojawieniem się zasobów internetowych i mediów społecznościowych nic nie zastąpi wypróbowanej i przetestowanej „rekomendacji” pochodzącej od kogoś, kto jest Ci bliski.

Konkluzja

Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Jeśli nie chcesz pozostać w tyle, musisz mieć plan działania, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Zastanów się, w jaki sposób możesz zaimponować idealnemu pracodawcy i wykorzystaj każdą okazję, aby pokazać mu, że jesteś osobą, której potrzebują.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe