[FOTO] Ukraińscy artylerzyści strzelają do Rosjan pociskami z napisem „Za Katyń”, „Jeszcze Polska nie zginęła”, „Za Kaczyńskiego”

Mateusz Lachowski, dziennikarz i dokumentalista przebywający obecnie na Ukrainie, poinformował w mediach społecznościowych o ciekawych sposobach wyrażenia sympatii do Polaków przez ukraińskich artylerzystów.
 [FOTO] Ukraińscy artylerzyści strzelają do Rosjan pociskami z napisem „Za Katyń”, „Jeszcze Polska nie zginęła”, „Za Kaczyńskiego”
/ PAP/EPA/STR

Mateusz Lachowski, który relacjonuje wojnę na Ukrainie dla polskich mediów (m.in. dla TVN24), a obecnie przebywa z ukraińskimi artylerzystami na granicy obwodu donieckiego i zaporoskiego, poinformował na Twitterze, iż ukraińscy artylerzyści strzelają do Rosjan pociskami z napisami m.in. „Za Katyń”, „Jeszcze Polska nie zginęła”, „Za Kaczyńskiego”, „Za Buczę”. Do wpisu dodał zdjęcia ww. pocisków.

 

Ukraińscy artylerzyści przywitali mnie dziś tak:
1. „Jeszcze Polska nie zginęła”.
2. Pusty (za Buczę).
3. Za Kaczyńskiego.
4. Za Katyń.
Ja sam zapisałem na kolejnym:
„Za kobiety i dzieci”

– napisał Mateusz Lachowski.

 

 

Dużo rozmawiam [z ukraińskimi artylerzystami –  przyp. red.] na temat roli artylerii. Artylerzyści sami mówią, że artyleria zadaje największe straty i dopiero ta pomoc zachodnia w postaci sprzętu wyrównuje szanse między Ukraińcami a Rosjanami w Donbasie – powiedział dziennikarz w poniedziałek w rozmowie z TVN24. Reporter podkreślił, że „ostrzały artyleryjskie ze strony Rosjan są zmasowane, przerażające”. 

To jest po prostu mielenie okopów. To jest taktyka Rosjan w tej chwili. Oni ją stosują w Donbasie. Z powodzeniem, bo przesuwają się na północny zachód – podsumował Lachowski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe