29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” i 9. PKO Półmaraton Solidarności – bieg z historią w tle

4 czerwca pod hasłem: #DajSięPonieśćHistorii – Warto być Polakiem odbędzie się kolejna, dziewiąta edycja PKO Półmaratonu Solidarności oraz dwudziesta dziewiąta edycja Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. „Tygodnik Solidarność” jest patronem medialnym tych wydarzeń.
 29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” i 9. PKO Półmaraton Solidarności – bieg z historią w tle
/ BI ZR Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność"

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla biegaczy, kibiców, ich rodzin oraz wszystkich miłośników zdrowego i aktywnego trybu życia. W bieżącej edycji ponownie powitamy zawodników z zagranicy.
Wzorem lat ubiegłych półmaraton rozpocznie się w Świdniku. Start będzie miał miejsce z ulicy Strażackiej, nieopodal historycznej bramy zakładu WSK PZL Świdnik, natomiast linia mety została zorganizowana na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Start 9. PKO Półmaratonu Solidarności o godz. 9:00. O tej samej godzinie wystartują na stadionie najmłodsi biegacze w biegach towarzyszących.

Tradycyjnie młodzież i studenci otworzą bieg w stolicy województwa o godz. 8:00 na ul. Królewskiej. Oczywiście zapraszamy do najbardziej emocjonującego biegu najmłodszych, czyli przedszkolaków oraz uczniów klas 1–4 ze szkół podstawowych. Wyjątkowo w tym roku organizowany jest 1. Lubelski Bieg Rodziców i Nauczycieli na dystansie 2,3 km. Ze względów organizacyjnych organizator wprowadził limity uczestników, dlatego obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”!
Na mecie na wszystkich zawodników czeka wyjątkowy medal i pamiątkowa koszulka.

– Bieg Solidarności to jak co roku nasze święto. Cieszymy się, że ponownie spotykamy się na trasie, 
a jednocześnie oddajemy hołd naszym lokalnym bohaterom. Nie możemy bowiem zapominać, jaka jest idea naszej imprezy – przypominamy wydarzenia Lubelskiego Lipca 1980 roku, które dały początek naszej drodze do wolności. Cieszymy się, że możemy w ten sposób uczyć nasze dzieci i młodzież. Poprzez wysiłek półmaratończyków wspomnienie historii lipcowych jest poniesione w Polskę i świat – podkreśla Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”.

Program startów i dystans na bieżni stadionu lekkoatletycznego w Lublinie:
Krasnal niepełnosprawny rocznik 2018–2017, dystans 150 m, start godz. 9:00 
Krasnal niepełnosprawny rocznik 2016–2015, dystans 150 m, start godz. 9:00 
Bobas rocznik 2018 i młodsi, dystans 150 m, start godz. 9:05 
Śpioch rocznik 2017, dystans 200 m, start godz. 9:10 
Skrzat rocznik 2016, dystans 250 m, start godz. 9:15 
Krasnal rocznik 2015, dystans 300 m, start godz. 9:20

Zapisy:

Numer startowy można pobrać już od 25 maja br. do 3 czerwca br. w biurze zawodów przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie, pok. 32, II piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. W dniu zawodów, tj. 4 czerwca br., biuro zawodów jest czynne od 7:00 d0 8:30 przy ul. Królewskiej w Lublinie dla biegów ulicznych.
Numery startowe i koszulki dla dzieci będą wydawane w dniu biegu na stadionie od godz. 7:30 do godz. 9:00. W każdej kategorii jest limit – tylko 50 osób w każdej kategorii, według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”.
Półmaratończycy obsługiwani są od 25 maja do 1 czerwca 2022 r. (od poniedziałku do piątku) w biurze zawodów w Lublinie, ul. Królewska 3, pok. 32, III piętro, w godz. 9:00-17:00 
W dniach 2 i 3 czerwca 2022 r. (czwartek-piątek) wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów w Świdniku, Miejski Ośrodek Kultury-Kino Lot, al. Lotników Polskich 24, w godzinach 12:00-20:00.
W sobotę, 4 czerwca br. biuro zawodów nieczynne!

Sponsorzy i partnerzy:

Organizacja tak dużej wielopokoleniowej imprezy biegowej nie byłaby możliwa bez wsparcia partnerów 
i sponsorów. Sponsorem tytularnym 9. PKO Półmaratonu Solidarności jest Bank PKO BP. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”. Patronat honorowy: Minister Sportu, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin. Organizatorem Biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” 
i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Współorganizatorzy: IPN Oddział Lublin i Lubelskie Kuratorium Oświaty.
Sponsor wydarzenia: LW Bogdanka, Grupa Azoty Puławy. Partnerzy: Herbapol Lublin, WSK PZL Świdnik Grupa Leonardo, Rynek Elizówka, Pszczółka, PEC Świdnik, Pegimek Świdnik, MPK Lublin, LPEC, MPWiK,  (Lotto, Browary Perła) 

UTRUDNIENIA W RUCHU I ZMIANY TRAS KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
4 czerwca 2022 r.

9. PKO Półmaraton Solidarności to także czasowe utrudnienia w ruchu w Świdniku, Lublinie i trasach dojazdowych (serwisowych S-17) do tych miast. Zachęcamy użytkowników dróg do zmiany trasy lub wyjazdu w innych godzinach. 
Całkowite zamknięcie dla ruchu pojazdów na trasie biegu w Świdniku i Lublinie: 

ŚWIDNIK
•    od godz. 8:50 w Świdniku: Strażacka, Szkolna , Lotników Polskich, Niepodległości, Kosynierów, Gen Maczka, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Klonowa, Wyszyńskiego, Piasecka (droga serwisowa) dojazd do węzła S-17 na wysokości Lotników Polskich i ul. Chmielnej. Utrudnienia potrwają do godz. 9:45.
•    węzeł Świdnik S-17 Lotników Polskich – ulica Chmielna, droga serwisowa S-17 ul. Piasecka 
w kierunku Lublina - Kalinówka. Utrudnienia potrwają w godz. 9:00 – 10:30.
 
LUBLIN  
•    w godz. od 9:00 do godz. 12:00 zamknięte będą dla ruchu ulice Piasecka droga serwisowa S-17, Kalinówka, J. Franczaka „Lalka”, Dr. M. Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie. Otwarcie dróg nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegu. 

LUBLIN  
•    od godz. 7:00 do godz. 9:00 zamknięte będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.
               LUBLIN
•    dojazd do cmentarza na Majdanku tylko z kierunku ronda Dekutowskiego. Komunikacja miejska kursuje w jednym kierunku od ronda Lubelskiego Lipca 80” do dzielnicy Felin. Trasy powrotne objazdami. 
•    dojazd do parkingów Aqua Lublin – MOSiR jednym wjazdem tylko z kierunku Plac Bychawski – Piłsudskiego. Wyjazd z parkingu jednym wyjazdem najbliższym ronda Lubelskiego Lipca 80 z nakazem ruchu w lewo/prawo.  
Wznowienie ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegu.
Organizatorzy proszą mieszkańców Lublina i Świdnika o wyrozumiałość i włączenie się w kibicowanie na trasach 29. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”.
Jednocześnie przepraszają za utrudnienia wszystkich użytkowników dróg, w tym przedsiębiorców 
i turystów.
Zapisy do Półmaratonu pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6623
Zapisy do Biegu Solidarności pod linkiem: http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/zapisy_elektroniczne-c-172.html
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe