Szefowa niemieckiego MSW: „Oferujemy w Niemczech ochronę Rosjanom”

„Oferujemy w Niemczech ochronę Rosjanom, którzy są prześladowani i zagrożeni” – poinformowała minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser Szefowa niemieckiego MSW: „Oferujemy w Niemczech ochronę Rosjanom”
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser / Olaf Kosinsky, CC BY-SA 3.0 DE, via Wikimedia Commons

Rząd Niemiec uzgodnił przepisy dotyczące przyjmowania Rosjan, którzy są uważani za szczególnie zagrożonych w swoim kraju.

Coraz brutalniejszej agresji Rosji wobec Ukrainy towarzyszą coraz silniejsze represje wewnętrzne, zwłaszcza wobec prasy, działaczy praw człowieka i opozycji

– powiedziała w poniedziałek szefowa niemieckiego MSW w wypowiedzi dla agencji dpa.

Rosjanom, którzy są prześladowani i zagrożeni, zapewnimy w Niemczech ochronę. I damy zwłaszcza rosyjskim dziennikarzom możliwość swobodnego i niezależnego relacjonowania z Niemiec

– dodała.

"Ochrona interesów politycznych RFN"

Według rzecznika MSW, wobec Rosjan nadal będą obowiązywać ogólne warunki wjazdu, zgodnie z którymi mogą oni przyjechać i przebywać w RFN na podstawie paszportu. W zależności od celu pobytu, wiza może być również konieczna, na przykład dla rosyjskich specjalistów, którzy chcą tu pracować.

CZYTAJ TEŻ: Niemieckie media: Kanclerz Scholz kompromituje Niemcy

CZYTAJ TEŻ: Rząd przyjął Program Działań na Rzecz Równego Traktowania. Będzie „przeciwdziałał dyskryminacji i kształtował tolerancję”

W przypadku członków opozycji lub innych zagrożonych osób, takich jak dziennikarze, którzy są obecnie uważani za szczególnie zagrożonych w Rosji, w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość uzyskania pozwolenia na pobyt na podstawie przepisów Ustawy o pobycie. Jest to uzasadnione "ochroną interesów politycznych Republiki Federalnej Niemiec"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe