Tragiczne wieści z Ukrainy. „Wskutek ostrzału zginął francuski dziennikarz”
30.05.2022 17:15

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Rosjanie ostrzelali samochód jadący po ludzi, którzy chcieli ewakuować się z obwodu ługańskiego – poinformował w poniedziałek szef władz tego regionu na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj. Wskutek ostrzału zginął francuski dziennikarz telewizji BFMTV Frederic Leclerc-Imhoff, robiący materiał o ewakuacji.
"Dzisiaj nasz opancerzony ewakuacyjny transport jechał zabrać 10 ludzi z obwodu i trafił pod wrogi ostrzał"
- napisał Hajdaj w komunikatorze Telegram.
Z jego relacji wynika, że opancerzony wóz nagle znalazł się pod ostrzałem rosyjskich żołnierzy. Odłamki pocisków przebiły karoserię i jeden z nich ugodził dziennikarza w szyję. W samochodzie był również policjant, którego od śmiertelnego postrzału uratował hełm.
"Odłamki pocisków przebiły pancerz samochodu, śmiertelnie ranny w szyję został akredytowany francuski dziennikarz, który robił materiał o ewakuacji, policjanta uratował hełm"
- poinformował.
Hajdaj ogłosił, że ewakuacja została wstrzymana.
MN ,
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.05.2022 17:15
Źródło: PAP
Trump: USA, kiedy będą potrzebne, mogą nie być obecne w NATO
28.03.2026 08:56
Niemieckie Stowarzyszenie Sił Zbrojnych wzywa do przestawienia gospodarki Niemiec na wojenną
26.03.2026 20:51
Ukraińcy chcieli wesprzeć Bidena z... amerykańskich funduszy
26.03.2026 19:25

Komentarzy: 0
Jak wynika z raportu Just the News, niedawno odtajnione dokumenty amerykańskiego wywiadu wskazują, że w 2022 r. ukraińscy urzędnicy omawiali plan przeznaczenia setek milionów dolarów z funduszy amerykańskich podatników —pierwotnie przeznaczonych na projekty czystej energii— na wsparcie kampanii prezydenckiej Joe Bidena w 2024 r. i Demokratycznego Komitetu Narodowego.
Czytaj więcej
Najbardziej prorosyjscy na świecie. Piotr Skwieciński o relacjach indyjsko-rosyjskich
25.03.2026 21:06

Komentarzy: 0
– Indie mogą samodzielnie wytyczyć granice Rosji! – powiedział w styczniu w Waszyngtonie znany kongresman Rick McCormick, republikanin. Jego zdaniem handlowa potęga Indii jest w odniesieniu do Moskwy tak wielka, że mogą one dyktować jej warunki, i Delhi powinny odegrać decydującą rolę w „zmiażdżeniu Rosji” – bez zaangażowania do tego wojsk amerykańskich. Republikanin starego, przedtrumpowego typu, Rick McCormick oczywiście przesadził, i to bardzo. Ale ta jego przeskalowana, życzeniowa diagnoza nie wzięła się też znikąd. Nie wzięła się znikąd, mimo że myślenie o „miażdżeniu Rosji” jest Hindusom całkowicie obce.
Czytaj więcej
ONZ: Konflikt USA i Izraela z Iranem wymyka się spod kontroli
25.03.2026 18:37

Komentarzy: 0
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres oświadczył w środę, że konflikt na Bliskim Wschodzie wymyka się spod kontroli i może się rozwinąć w jeszcze większą wojnę. Wezwał też USA i Izrael do zakończenia tego konfliktu zbrojnego, a Iran - do zaprzestania ataków na inne kraje.
Czytaj więcej

