Miedwiediew chwali decyzję Bidena

Prezydent USA Joe Biden zadeklarował w poniedziałek, że USA nie wyślą Ukrainie rakiet o zasięgu sięgającym terytorium Rosji. Odniósł się w ten sposób do kwestii ewentualnego przekazania systemów artylerii rakietowej M270 MLRS lub HIMARS. Głos po decyzji USA zabrał Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, który nie krył swej radości.
 Miedwiediew chwali decyzję Bidena
/ Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia CC BY 4,0 Kremiln.ru

Joe Biden przekazał w poniedziałek, 30 maja, że Stany Zjednoczone nie planują wysyłać Ukrainie systemów rakietowych, które mogłyby dosięgnąć cele na terytorium Rosji. 

Miedwiediew zabrał głos.

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa decyzję USA określił mianem racjonalnej.

„W przeciwnym razie, w przypadku ataków na nasze miasta, siły zbrojne Rosji postąpiłyby zgodnie z ostrzeżeniem, że zaatakują ośrodki, w których podejmowane są takie zbrodnicze decyzje” – stwierdził rosyjski polityk. „Część z nich na pewno nie znajduje się w Kijowie. Wyjaśnienia nie są potrzebne”

– dodał we wpisie na Telegramie.

Przypomnijmy, że według CNN i innych mediów administracja Bidena zamierza włączyć do nowego pakietu pomocy wojskowej systemy artylerii rakietowej M270 MLRS lub HIMARS.

W zależności od używanej amunicji mogą one wystrzeliwać rakiety od 32 do nawet 300 km, choć podstawowe rakiety mają zasięg 32–45 km. Jak podała stacja CNN, zasięg systemu jest jednym z głównych czynników komplikujących sprawę w związku z obawami o eskalację konfliktu z Rosją. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe