Szósty dzień strajku w Hutchinsonie. Region Podbeskidzie NSZZ "S" popiera pracowników

"Brak zawarcia porozumienia i zakończenia strajku - a wręcz jego eskalacja - wynika z nieprzejednanej postawy pracodawcy, który według naszej oceny nie koncentruje się na efektywnym procesie negocjacyjnym, lecz na próbie lekceważenia i co za tym idzie - zmęczenia strajkującej załogi" - piszą w stanowisku członkowie Prezydium ZR Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".
 Szósty dzień strajku w Hutchinsonie. Region Podbeskidzie NSZZ
/ ZR Podbeskidzie NSZZ "S"

"Strajk rozpoczął się 26 maja 2022 roku. Dyrekcja zakładu zaproponowała spotkanie dopiero 30 maja 2022 roku, na którym nie przedstawiono konstruktywnych propozycji, których celem byłoby zakończenie strajku. W naszej ocenie jest to sprzeczne z dążeniem do jak najszybszego zakończenia konfliktu i zminimalizowania strat finansowych oraz wizerunkowych spółki" - napisali autorzy stanowiska dotyczącego sytuacji w żywieckim zakładzie Hutchinson 2.

Przypomnijmy, Solidarność wystąpiła o podwyżki płac dla całej załogi w wysokości 3,70 zł do stawki godzinowej. Choć związkowcy od początku deklarowali wolę porozumienia i byli otwarci na każdą sensowną propozycję ze strony pracodawcy, rozmowy nie przyniosły efektu. Rokowania, prowadzone w trybie sporu zbiorowego, także spełzły na niczym. Dokładnie tak samo zakończyły się kwietniowe mediacje z udziałem mediatora.

Zdecydowano więc o przeprowadzeniu strajku. Mija jego szósty dzień, pracownicy są zdeterminowani, by dążyć do osiągnięcia swojego celu i czekają na propozycje pracodawcy.

Prezydium ZR Podbeskidzie NSZZ "S" w swoim stanowisku wyraża nadzieję, że Dyrekcja zakładu Hutchinson 2 w Żywcu przedstawi konkretne propozycje, które spełniają oczekiwania pracowników zakładu.

Publikujemy pełną treść stanowiska Prezydium ZR Podbeskidzie NSZZ "Solidarność":


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe