Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Na stawie Grajdołek w jaworznickim Jeleniu w sobotę 28 maja odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez NSZZ "Solidarność" Zakład Górniczy Sobieski. Waldemar Sopata, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przywitał zebrane dzieci wraz z opiekunami.
fot. KZ MSZZ
fot. KZ MSZZ "Solidarność" Zakład Górniczy Sobieski

Pomimo tak długiej przerwy spowodowanej pandemią zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do wędkowania zgłosiło się 75. młodych wędkarzy, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, dzieci do lat 10. oraz powyżej 10. roku życia. Po dwóch godzinach łowienia przystąpiono do ważenia ryb. 
 
W kategorii do lat 10. pierwsze miejsce zajął Antoni Głowaczewski uzyskując 735 pkt. Na miejscu drugim uplasowała się Milena Bolek zdobywając 675 pkt. natomiast miejsce trzecie przypadło Maciejowi Duplak, który uzyskał 520 pkt. W kategorii powyżej 10. lat najwyższe miejsce na podium przypadło Oliwi Sowa z 1260 pkt. na koncie, tuż za nią z 835 pkt. był Kacper Kus, natomiast trzecie miejsce zajęła Emilia Kus, która uzyskała 795 pkt. 
 
Każde dziecko przybyłe na imprezę, bez względu na uczestnictwo w wędkowaniu, otrzymało paczkę. Dla najmłodszych był dmuchany zamek. Zadbano również o aspekt kulinarny, była grillowana kiełbaska, grochówka, żurek, zasmażana kapustka oraz napoje chłodzące, herbata dla starszych kawa. 
 
Zawody odbyły się przy współfinansowaniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych ZG Sobieski. Organizator zawodów podziękował Jaworznickiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego za pomoc finansową przy organizacji tego przedsięwzięcia. Podziękowano także Kołu PZW nr 94 Jeleń za udostępnienie łowiska Grajdołek oraz infrastruktury do przeprowadzenia zawodów, Zbyszkowi Olejarzowi, Krzyśkowi Kisielowi za niezłomną pomoc przy organizacji tej imprezy, Janiszowi Plucie za sędziowanie, Prezesowi Koła PZW nr 94 Jeleń Józefowi Sojce. Szczególne podziękowania skierowano do uczestników, dzieci członków NSZZ "Solidarność" ZG Sobieski, wszak to dla Nich zorganizowana została ta impreza. 


 fot. KZ NSZZ "Solidarność" ZG Sobieski 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe