„Sześć mieszkań, trzy działki, pakiet akcji, milion dochodu w rok…” Oto majątek Magdaleny Adamowicz

Media podsumowują opublikowane właśnie nowe oświadczenie majątkowe europoseł PO Magdaleny Adamowicz.
 „Sześć mieszkań, trzy działki, pakiet akcji, milion dochodu w rok…” Oto majątek Magdaleny Adamowicz
/ Magdalena Adamowicz / screen YouTube

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, „w roku 2021 Magdalena Adamowicz zarobiła w Parlamencie Europejskim 109 tys. euro (ok. 500 tys. zł), uzyskała 170 tys. zł dochodów z wynajmu mieszkań oraz 170 tys. zł z dywidend od akcji spółek giełdowych”.

Europosłanka zarabiała także w dwóch gdańskich uczelniach: UG – 41,8 tys. zł, AWFiS – 41,6 tys. zł oraz w radach nadzorczych: Transrem – 27 tys. zł, TUW – 38,2 tys. zł. Od Stowarzyszenia KOPIPOL otrzymała 900 zł. A więc łączny dochód to blisko 1 mln zł

– informuje „GW”.

Adamowicz wskazała także oszczędności, które zgromadziła w kilku walutach, polisach ubezpieczeniowych i funduszach inwestycyjnych. To suma ok. 2,5 mln zł.

Europosłanka Platformy Obywatelskiej ma sześć mieszkań i trzy działki niezabudowane.

Jak czytamy, „jest również właścicielką pakietu akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie o wartości, licząc po obecnym kursie, ok. 2,36 mln zł”.

„GW” nadmienia, że „inne składniki majątku to samochód Mercedes GLK z roku 2013 o wartość 59 tys. zł oraz biżuteria, zegarki, dzieła sztuki wycenione na ok. 45 tys. zł”.

Kredyt do spłaty

„GW” nadmienia również, że „europosłanka ma do spłaty kredyty hipoteczne, zaciągnięte we frankach szwajcarskich, na kwotę ok. 1,4 mln zł”. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe