[wideo] Gorąco w rosyjskiej TV! Gubernator Kaliningradu skarży się na złą sytuację gospodarczą z powodu… wojny. Ostra reakcja Putina

Na antenie telewizji Rossija 24 doszło do spięcia pomiędzy gubernatorem obwodu kaliningradzkiego Antonem Alichanowem a… prezydentem Rosji Władimirem Putinem. 
 [wideo] Gorąco w rosyjskiej TV! Gubernator Kaliningradu skarży się na złą sytuację gospodarczą z powodu… wojny. Ostra reakcja Putina
/ screen video Twitter

Przyczyną dyskusji gubernatora z prezydentem Rosji była rozbieżność w ocenie przyczyn złej sytuacji gospodarczej obwodu kaliningradzkiego. Alichanow stwierdził, że sytuacja w Kalinigradzie jest niekorzystna z powodu wojny na Ukrainie, czym naraził się podwójnie: użył zakazanego w kontekście Ukrainy słowa „wojna” (w rosyjskich mediach wolno mówić jedynie o „specjalnej operacji wojskowej”), a po drugie – publicznie przyznał, że to rozpoczęcie działań zbrojnych spowodowało poważne kłopoty gospodarcze.

Jego słowa spotkały się z ostrą reakcją Władimira Putina. 

Specjalna operacja wojskowa w Donbasie nie ma z tym absolutnie nic wspólnego – momentalnie zareagował prezydent Rosji. Dodał, że Kaliningrad borykał się z recesją już wcześniej, więc nie może być mowy o tym, że to działania zbrojne doprowadziły do kryzysu.

Warto zwrócić uwagę na zmianę narracji w wykonaniu Władimira Putina. Prezydent Rosji po raz pierwszy publicznie powiedział „nie” o „operacji specjalnej na Ukrainie”, ale mówił jedynie o „operacji w Donbasie”.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe