Sąd wydał wyrok w sprawie Magdaleny Adamowicz. „Oskarżona nieobecna”

Sąd Rejonowy w Gdańsku uniewinnił europosłankę Magdalenę Adamowicz od stawianych jej zarzutów. Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska była oskarżona o nieujawnienie w zeznaniach podatkowych dochodów - chodziło o niemal 400 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
 Sąd wydał wyrok w sprawie Magdaleny Adamowicz. „Oskarżona nieobecna”
/ fot. YouTube

Magdalena Adamowicz, która weszła do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej, była oskarżona o nieujawnianie w zeznaniach podatkowych dochodów (chodzi o blisko 400 tys. zł), a także błędne rozliczenie podatku za najem mieszkań prowadzony w „warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej”.

Prokuratura wnosiła o wymierzenie kary łącznej w wysokości 300 stawek dziennych, po 1000 zł każda. – Kara powinna być dotkliwa i działać prewencyjnie. Oskarżona to osoba majętna i mamy do czynienia z wysoką szkodliwością czynu, to także osoba publiczna, która nie wykazała skruchy i do końca twierdziła, że jest osobą niewinną – mówił prokurator Robert Kaczor z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji z Wrocławia.

Dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego w Gdańsku jest nieprawomocny. Europosłanka nie pojawiła się w sądzie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe