„Newsweek” ma nowego naczelnego. Jest reakcja Tomasza Lisa

Znamy już nazwisko nowego redaktora naczelnego „Newsweeka Polska”. Jest nim Tomasz Sekielski. Dziennikarz zastąpił na tym stanowisku Tomasza Lisa, który przestał pełnić swoje obowiązki 24 maja.
 „Newsweek” ma nowego naczelnego. Jest reakcja Tomasza Lisa

Tomasz Sekielski został nowym redaktorem naczelnym „Newsweek Polska”. Na tej funkcji zastąpił Tomasza Lisa, który w zeszłym tygodniu przestał kierować redakcją „Newsweeka”. W związku z ogłoszeniem nowego redaktora naczelnego Tomasz Lis postanowił zabrać głos za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tomasz Lis od 2012 roku wykonywał obowiązki redaktora naczelnego „Newsweek Polska”. Jego współpraca z tygodnikiem zakończyła się 24 maja bieżącego roku. Wcześniej dziennikarz szerokiemu gronu odbiorców dał się poznać za sprawą pracy w największych krajowych telewizjach – TVP, TVN oraz w Polsacie. Na temat Tomasza Lisa było także głośno za sprawą jego problemów zdrowotnych, które zdecydowanie zmieniły jego życie.

Sekielski nowym redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Jest komentarz Lisa

Tomasz Sekielski od 1 lipca będzie wykonywać obowiązki redaktora naczelnego „Newsweek Polska”. Dziennikarz jako redaktor naczelny będzie odpowiedzialny za tygodnik „Newsweek Polska”, portal Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.

Newsweek od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów. Na czele z Tomaszem Sekielskim tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium – mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Głos w sprawie wyboru nowego redaktora naczelnego zabrał Tomasz Lis, który wcześniej piastował to stanowisko od 2012 roku.

Nowemu naczelnemu Newsweeka gratuluje i życzę powodzenia [pisownia oryginalna – przyp. red.] – napisał Tomasz Lis za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe