Złe wieści dla Ukrainy? Niemiecki generał nie ma wątpliwości

Rosja odbierze Ukrainie Donbas? Na ten temat głos zabrał Roland Kather w rozmowie z niemieckim „Die Welt”. Co dokładnie powiedział emerytowany niemiecki generał?
 Złe wieści dla Ukrainy? Niemiecki generał nie ma wątpliwości
/ żródło: yt

Wojna między Ukrainą i Rosją trwa już ponad trzy miesiące. Aktualnie oczy wielu ekspertów i wojskowych spoglądają na Donbas. To właśnie na temat tego regionu położonego na wschodzie Ukrainy wypowiedział się emerytowany generał armii niemieckiej Roland Kather. Z jego słów nie płynie jednak pozytywny scenariusz dla wojsk ukraińskich.

Według byłego wojskowego Rosja zmieniła swoją strategię. W rozmowie z „Die Welt” skupił się na koncentracji wojsk Federacji Rosyjskiej w Donbasie. W jego ocenie siły zbrojne Rosjan są silniejsze od ukraińskich i z tego powodu siły zbrojne Ukrainy mają nie mieć szans na pozytywne rozstrzygnięcie.

Kather zwrócił uwagę również na to, że ustanowienie kontroli nad Donbasem to „kwestia dni, w najlepszym razie tygodni”. Z kolei po osiągnięciu celu kolejnym celem dla wojsk Federacji Rosyjskiej ma być wzmocnienie korytarza lądowego z Krymem.

Myślę, że jesteśmy świadkami bardzo jasnej taktyki: najpierw przejąć kontrolę nad Donbasem, a potem przygotować się do dalszych operacji. Przypuszczam, że Rosja zrobi wszystko, aby nawiązać lądowe połączenia z Krymem, z Mariupolem i innymi miastami portowymi – powiedział Kather.

Wojna na Ukrainie trwa już kolejny miesiąc. Atak sił Federacji Rosyjskiej na wschodniego sąsiada Polski doprowadził do wybuchu największego konfliktu zbrojnego od czasów II wojny światowej. Od początku wojny z Ukrainy wyjechało ponad 6 milionów osób, w tym 3,7 mln udało się do Polski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe