Papież: Przemilczeć prawdę o Bogu ze względu na niewierzących, to jakby palić książki przez wzgląd na niemyślących [video]

Dziś papież Franciszek zwrócił się do nauczycieli w apelu o niepoddawanie się niektórym fałszywym naciskom tzw. poprawności politycznej dotyczącej rugowania Boga z dyskursu publicznego ze względu na uczucia niewierzących.
Papież Franciszek Papież: Przemilczeć prawdę o Bogu ze względu na niewierzących, to jakby palić książki przez wzgląd na niemyślących [video]
Papież Franciszek / EPA/FABIO FRUSTACI Dostawca: PAP/EPA

Papież spotkał się dziś z nauczycielami zrzeszonymi w ramach Globalnego Paktu Edukacyjnego. Franciszek podjął tematy dotyczące możliwości przekucia kryzysu w szansę na reewangelizację, wagi wychowania do służby, do odejścia od konsumpcyjnej wizji rzeczywistości i traktowania osoby.

W swoim przemówieniu papież podjął także kwestię mówienia dzieciom o Bogu oraz błędnych interpretacji szacunku dla ateistów.

- Nie możemy zatajać przed nowymi pokoleniami prawdy, która nadaje sens życiu. Tak właśnie działa prawda - przekonuje papież.

- Przemilczanie prawdy o Bogu przez szacunek dla niewierzących byłoby na polu edukacji, niczym palenie książek przez wzgląd na tych, którzy nie myślą czy niszczenie dzieł sztuki, by uszanować niewidzących lub muzyki, by nie urazić głuchych - stwierdził Franciszek.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe