GP: wiadomo, że niewiele wiadomo

GP: wiadomo, że niewiele wiadomo

Trzy turnieje Grand Prix i trzech zwycięzców! Prowadzi jeździec, który tylko raz był w finale (choć na najwyższym podium)! Spodziewanej dominacji Bartka Zmarzlika nie ma, choć to on jest liderem i cały czas jednak zdecydowanym faworytem. Moje prognozy sprzed startu GP sprawdziły się i nie sprawdziły się (na razie). Sprawdziły się, że zawodnik Betardu Sparty Wrocław Maciej Janowski jedzie i walczy o tytuł, a przynajmniej o pierwsze w swojej żużlowej biografii podium IMŚ. Rzeczywiście Maciek jest drugi. Był już dwa razy w finale, a po Pradze mógł być już liderem GP. Nabrał się na trik Australijczyka Jasona Doyl’a przed taśmą, zaliczył falstart, ale w sumie w tej „trójpolówce” w Chorwacji, Polsce i Czechach pokazał olbrzymi potencjał. Bartosz ma się kogo obawiać!

 

Nie sprawdza – po turnieju w Pradze, bo wcześniej jak najbardziej się sprawdzała-  prognoza dotycząca cudzoziemca będącego największym rywalem Bartka Zmarzlika. Przewidywałem, że będzie nim Mikkel Michelsen, Marek Cieślak uważał, że będzie nim rodak Mikkela-  Leon Madsen. Po pierwszych dwóch turniejach GP obaj mieliśmy rację, ale po zawodach na praskiej Markecie duński wicemistrz Europy, faworyt Cieślaka zyskał przewaga nad duńskim mistrzem Europy, moim faworytem.

 

Co by nie powiedzieć GP w tym roku nudne nie jest, a o walce o tytuł można powiedzieć, że „wiadomo, że nic nie wiadomo”.

 

Martwi natomiast jednak słaba postawa naszych pozostałych dwóch reprezentantów. Wierzę w ich metamorfozę, ale jeśli nawet ona nastąpi, to czy wystarczy, aby Patryk Dudek i Paweł Przedpełski zdobyli miejsca w pierwszej szóstce gwarantujący start w Grand Prix 2023?

 

Skądinąd tegoroczne Grand Prix jest ,jak nigdy dotąd, potwierdzeniem siły… Speedway European Championship -SEC czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy. W cyklu GP 2022 jedzie całe podium SEC 2021, a dwóch pierwszych z SEC- IME bije się o podium tegorocznego Grand Prix.

 

Nie ma co ukrywać, że jest to dla mnie osobista wielka satysfakcja, jako że już siódmy rok z rzędu, począwszy od 2016, jestem Patronem Honorowym SEC. Także w tym roku z góry zapraszam na turnieje w Polsce (Łódź i Rybnik), w Niemczech (Güstrow) i finałowy w Czechach (Pardubice).

 

*tekst ukazał się na portalu interia.pl (30.05.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe