Francuski dyplomata: „Polska jest wroga wobec wartości Finlandii i Szwecji”. Odpowiedź polskiego publicysty podbija sieć

Gérard Araud, były ambasador Francji w Stanach Zjednoczonych i przy ONZ, opublikował na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że „Polska jest głęboko wrogo nastawiona do wartości drogich Finlandii i Szwecji”. Dobitnie odpowiedział mu polski publicysta i ekspert ds. bezpieczeństwa dr Wojciech Szewko. 
Gérard Araud Francuski dyplomata: „Polska jest wroga wobec wartości Finlandii i Szwecji”. Odpowiedź polskiego publicysty podbija sieć
Gérard Araud / screen YT - C à vous

Francuski dyplomata włączył się na Twitterze do dyskusji nt. sytuacji geopolitycznej w Europie.

„Paryż i Berlin wydają się obecnie pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Mógłbym sobie wyobrazić wstrząs w «Unii» Europejskiej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Gdyby Finlandia i Szwecja przyłączyły się do Ukrainy, Polski, krajów bałtyckich i innych państw, mogłyby stworzyć potężny blok środkowoeuropejski. Nie?” – napisał jeden z internautów. Do tego wpisu odniósł się Gérard Araud.

„Nie. Polska jest głęboko wrogo nastawiona do wartości drogich Finlandii i Szwecji” – napisał Francuz. Jego wpis spotkał się z ciętą ripostą dr. Wojciecha Szewki, eksperta ds. bezpieczeństwa i publicysty.

„Naszą wspólną wartością, którą mimo różnic dzielimy ze Szwecją, jest niezależność – od Rosji i jej polityki kolonialnej. Coś, co jest mało zrozumiałe dla fanklubu Putina we Francji” – odciął się francuskiemu dyplomacie dr Szewko. Jego komentarz w krótkim czasie zebrał już ponad 1200 polubień, a liczba ta ciągle rośnie.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe