Zbrodnie Rosjan na Ukrainie. Szokujące słowa ukraińskiej prokurator

„Każdego dnia na Ukrainie popełnianych jest od 200 do 300 zbrodni wojennych”. Prokurator generalna Ukrainy Iryna Venediktova o zbrodniach wojennych Rosjan na terytorium Ukrainy.
 Zbrodnie Rosjan na Ukrainie. Szokujące słowa ukraińskiej prokurator
/ YouTube.com: Sky News.

Ukraina walczy z siłami Federacji Rosyjskiej już od ponad 90 dni. Doprowadzenie do konfliktu przez Rosjan zostało odebrane na świecie w kategoriach wielkiego zaskoczenia i szoku. Z kolei już w trakcie działań wojennych światową opinią publiczną wstrząsnęły doniesienia o rosyjskich zbrodniach wojennych.

Z informacji, które podała ukraińska prokurator generalna Iryna Venediktova wynika, że rosyjscy żołnierze popełniają kilkaset zbrodni wojennych dziennie.

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie

Każdego dnia na Ukrainie popełnianych jest od 200 do 300 zbrodni wojennych. To jest brutalna wojna. Nie mamy dostępu do terytoriów okupowanych, ale mam nadzieję, że dzięki naszym międzynarodowym kolegom uda nam się osiągnąć sprawiedliwość – powiedziała Iryna Venediktova podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek.

Prokurator poinformowała także, że Estonia, Łotwa i Słowacja będą działać razem w ramach Wspólnej Grupy Śledczej, której zadaniem jest zbadanie skali zbrodni popełnianych przez Rosjan na Ukrainie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe