KO będzie rządzić z Konfederacją? Zaskakujące słowa polityka KO [WIDEO]

Konfederacja i Koalicja Obywatelska razem? Zaskakująca odpowiedź Pawła Poncyljusza na pytanie Roberta Mazurka w RMF FM.
 KO będzie rządzić z Konfederacją? Zaskakujące słowa polityka KO [WIDEO]
/ screen YouTube: Kanał: RMF FM

Wybory parlamentarne już za rok. Aktualnie coraz bardziej widać działania ugrupowań politycznych, które starają się uregulować sprawy list wyborczych i ewentualnych sojuszów.

Na ten temat na antenie Radia RMF FM z Robertem Mazurkiem rozmawiał poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej – Paweł Poncyljusz. W trakcie programu padło między innymi pytanie dotyczące ewentualnego scenariusza, który zakładałby zawiązanie współpracy KO z Konfederacją.

Konfederacja i KO razem?

– Jeśli Konfederacja chce iść na ucztę ludożerców, gdzie sami będą głównym daniem w koalicji z PiS-em, proszę bardzo – to jest ich wybór. Jednak Koalicja Obywatelska na pewno nie ma ochoty zjeść Konfederacji – mówił Paweł Poncyljusz.

Z kolei w kwestii współpracy jego formacji z Konfederacją stwierdził:

– Po wyborach to jest trochę inna sytuacja. Wtedy jednak arytmetyka decyduje, czy możemy wziąć odpowiedzialność za Polskę i czy mamy jakiś plan reform wspólny czy nie.

– Różne scenariusze sobie wyobrażam, również takie. Pamiętam, jak był kryzys przy okazji wyborów kopertowych, gdzie z Konfederacją całkiem dobrze się rozmawiało w porównaniu do rozmów z Lewicą. Jest to doświadczenie sprzed dwóch lat, to oznacza, że można rozmawiać – mówił wiceprzewodniczący KO.

– Nie chcę mówić za całą Koalicję Obywatelską, ale mnie na pewno z Korwinem czy z tymi wolnościowcami jest bliżej niż z niektórymi postulatami skrajnej Lewicy – mówił aktualny polityk PO.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe