[WIDEO] Oddział Rosjan walczących po stronie Ukrainy zdobył rosyjski czołg. Wymowne nagranie

Legion „Wolność Rosji” uwiecznił widok swojej najnowszej zdobyczy – przekazał niezależny białoruski portal NEXTA. Na zdjęciach członkowie legionu prezentują przechwycony czołg Federacji Rosyjskiej.
Rosyjski czołg T-80 [WIDEO] Oddział Rosjan walczących po stronie Ukrainy zdobył rosyjski czołg. Wymowne nagranie
Rosyjski czołg T-80 / Владимир Саппинен, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Nagranie przedstawiające zdobytą maszynę obiegło media społecznościowe. Czołg miał zostać zdobyty w walce.

Legion „Wolność Rosji” to formacja paramilitarna utworzona po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Walczy przeciwko wojskom prezydenta Władimira Putina, deklarując, że jej struktury tworzą Rosjanie sprzeciwiający się polityce Kremla. Jak podaje strona ukraińska, formacja składa się z byłych rosyjskich żołnierzy – schwytanych podczas inwazji jeńców i dezerterów, którzy opuścili szeregi armii Moskwy. Żołnierze ukrywają swoją tożsamość w obawie o bezpieczeństwo rodzin, które mieszkają na terytorium Rosji.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Razem zniszczymy tyranię Putina i przyniesiemy Rosji wolność!” Ukraińcy szkolą złożony z Rosjan Legion „Wolności Rosji”?

Wsparcie z zagranicy

Rosyjski legion nie jest jedynym oddziałem cudzoziemczym walczącym po stronie Ukrainy. Obronę państwa ukraińskiego wspiera Gruziński Legion Narodowy, utworzony jeszcze w 2014 r. podczas wojny w Donbasie, kiedy Rosja wsparła separatystów z dwóch samozwańczych republik: Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Ukraińcy mogą również liczyć na wsparcie Pułku im. Konstantego Kalinowskiego (przywódcy powstania styczniowego 1863 działającego na terenie dzisiejszej Białorusi). Oddział złożony jest z Białorusinów.

CZYTAJ TEŻ: „Polski rząd daje przykład całej Europie”. Polityk opozycji zaskoczył

27 lutego powstał również Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej, do którego mogli wstępować zagraniczni ochotnicy. By stać się członkiem Legionu, kandydat musiał złożyć dokumenty w placówkach dyplomatycznych Ukrainy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe