Von der Leyen spotkała się z prezydentem. „Polska ma zapewnić niezawisłość sądownictwa”

Nasze poparcie jest ważnym krokiem w kierunku wypłaty ponad 35 mld euro na rzecz Polski. Pieniądze będą wypłacane, kiedy reformy i inwestycje zostaną dokonane – powiedziała w czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
 Von der Leyen spotkała się z prezydentem. „Polska ma zapewnić niezawisłość sądownictwa”
/ fot. PAP / Marcin Obara

Szefowa Komisji Europejskiej stwierdziła, że „Polska musi zapewnić niezawisłość sądownictwa”. Podkreśliła również, że pierwsza wypłata unijnych środków będzie możliwa, gdy zostanie wdrożone nowe prawo dot. spraw dyscyplinarnych sędziów.

Nasze poparcie jest ważnym krokiem w kierunku wypłaty ponad 35 mld euro na rzecz Polski. Pieniądze będą wypłacane, kiedy reformy i inwestycje zostaną dokonane – powiedziała Ursula von der Leyen.

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że środki z Krajowego Planu Odbudowy będą „służyły dobru wspólnemu”.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że ostatecznie Krajowy Plan Odbudowy zostanie zaakceptowany, że te środki będą mogły być dla dobra wspólnego także w naszym kraju wykorzystane i że ta infrastruktura, która powstanie, będzie po prostu mogła służyć ludziom, będzie mogła służyć nam wszystkim w Unii Europejskiej i będzie przyczyniać się do budowy lepszego świata – zaznaczył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe